Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Mafie 2009: Ještě je čas, přidáte se?

V minulém roce proběhly dvě úspěšné mafiánské hry, tradiční Mafie a týmová Famiglia. Pražská zákoutí a ulice se ani nestihly nedechnout a už jí hrozí kleště nových okovů. A nejen pražská; Mafií…

  • Publikováno: 11. 03. 2009

Podsvětí.cz minulé pondělí otevřelo webovou registraci pro čtvrtý ročník pražské Mafie. Samotná hra začne úvodním srazem v pondělí 16. 3. 2009 a půlnocí všichni přihlášení vklouznou do mafiánského. Stanou se lovci, oběťmi a to vše za plného provozu, studia, práce, nakupování, jednoduše každodenního života.

Moravská metropole, jež v minulých letech také hostila různé studentské aktivity, má letos rovněž svoji Mafii. Stejně jako hlavním městem i Brnem zavane nebezpečný vítr 16. 3., „takže končí nadvláda pražského podsvětí. Anebo nekončí? Záleží jen na vás!“ píše se v pozvánce.

Jak vlastně taková hra probíhá? Na úvodním srazu obdrží každý z hráčů informace o své „oběti“. Jeho vlastní data jsou předána jinému mafiánovi. Takto se vytvoří celý velký kruh, v němž je každý zároveň lovcem i kořistí. Podaří-li se lovci zastihnout nepřipravenou oběť, kruh se o jeden článek zmenší a hra pokračuje.

Pro velký počet hráčů se nečeká až do konce, i měsíc intenzivního postávání na rozích ulic, kradmého prohlížení přes stránky otevřených novin, ale i prchání před kdejakým nahodilým spolucestujícím je věc vyčerpávající. A tak nakonec nejeden mafián s touhou očekává konec hry. Až se bude moci volně nadechnout a popřát si před domovními dveřmi čas na hledání klíče. A také se dostavit na poslední setkání.

Tam živí i mrtví spolu pijí,
líčí si běhy žití svých,
kde jejich těla kryje jíní,
kde navždy ztichl jejich smích

Ale k tomu je ještě dlouhá doba. Teprve začínáme. Přidáte se?


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...