Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Skauti otevřou svůj tradiční vánoční stánek na pomoc lidem s handicapem

Skauti z plzeňského střediska STŘELA letos již podeváté otevřou svůj tradiční vánoční stánek na rohu Františkánské ulice a Kopeckého sadů. Ve dnech 16. až 22. prosince vždy od 11 do 17 hodin v…

  • Publikováno: 17. 12. 2008

U stánku si mohou kolemjdoucí také vyzkoušet malou cykloelektrárnu, která bude ve večerních hodinách osvětlovat stánek čistou cykloenergií.

V loňském roce skauti z prodeje svých výrobků získali téměř 19 tisíc Kč, které putovaly občanskému sdružení Motýl. Letos výtěžkem sbírky podpoří další plzeňské sdružení.
„Za získané prostředky chceme pořídit nový nábytek a šicí stroj pro klubové centrum sdružení. V současné době máme starý nábytek, který příliš nevyhovuje vozíčkářům. Chceme tedy koupit nové stoly, šicí stroj zase využijeme v našem centru hlavně při výtvarném a dramatickém kroužku. Budeme na něm šít například různé kostýmy do našich her,“ přibližuje účel sbírky Jitka Vachulková ze sdružení Ty a Já.
Mezi další organizace, které v minulých letech získaly od skautů finanční podporu, patří plzeňská Diakonie ČCE nebo Nadační fond Klíček, provozující dětský hospic v Malejovicích.

Na realizaci sbírky se podílí každoročně členové a členky skautských oddílů střediska „STŘELA“ všech věkových kategorií.
„Předměty, které v našem stánku nabízíme, vznikaly během celého podzimu nejen formou tvořivých dílen na skautských schůzkách, ale také při velkém společném výrobním odpoledni,“ popisuje přípravu skautská vedoucí Dana Singerová, 23letá studentka Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a koordinátorka akce.
“Do výroby se v posledních letech zapojují nejen děti z jednotlivých oddílů, ale doma jim také často pomáhají kamarádi nebo rodiče a prarodiče,“ doplňuje Dana Singerová.
Ve vánočním stánku je možné zakoupit ručně vyráběné svíčky, svícny, originální nákupní tašky, netradiční šperky, voňavé perníkové chaloupky a mnoho dalších lákavých dárků pod stromeček.

Kromě vánočního stánku plzeňští skauti o Vánocích také roznášejí Betlémské světlo. Navíc k letním táborům a celoroční pestré oddílové činnosti dále například organizují sbírku Postavme školu v Africe nebo pořádají zářijovou akci pro veřejnost Skauti dětem.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...