Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Zářijové setkání Edíků na Vysočině

Třetí ročník celostátního setkání účastníků volnočasového Programu pro mládež Cena vévody z Edinburghu, též nazývaného Program EDIE, se uskutečnil poslední víkend v září. Přes 60 mladých lidí v…

  • Publikováno: 18. 10. 2008

Náplní setkání byly nejen outdoorové aktivity, ale i prezentace jednotlivých skupin účastníků a současné akce Programu.
V Rekreačním a sportovním středisku U starého rybníka se sešlo přes 60 Edíků – účastníků Programu EDIE – z celé republiky. Setkali se zde například mladí lidé ze Světlé nad Sázavou, Poděbrad, Mnichova Hradiště, Ostravy či Českých Budějovic. Poprvé se zúčastnili i Edíci z výchovných ústavů a dětských domovů v Těrlicku, Šindlových Dvorech, Hrochově Týnci a Kutné Hoře.
Nejprve byly na programu seznamovací hry, následované paintballem a výukou žonglování. Výtvarně se mohli účastníci realizovat při malbě motivů Programu EDIE na porcelánové hrnečky. Večer byl vyhrazen prezentaci současných aktivit a jednotlivých skupin účastníků. Úspěch mělo představení expedice do rumunských hor a Jihoafrické republiky, mluvilo se i o chystané expedici do Izraele v listopadu 2008. Skupina z DDM Symfonie Poděbrady přivezla vtipnou, svépomocí natočenou klasickou grotesku Švihák lázeňský, kde hlavní role ztvárnili právě členové poděbradské skupiny. A krátkým dokumentem jsme se vrátili také k letošní Bambiriádě v Poděbradech, kterou spoluorganizovali Edíci z různých obcí.
Sobotní náplň zajišťovali profesionálové ze společnosti Odyssey, která v areálu provozuje lanové a další outdoorové aktivity. Ráno byly na programu hry na rozvoj důvěry a posílení spolupráce týmu. A po nich přišla na řadu tzv. vysoká lana. Týmová spolupráce byla při překonávání lanových překážek, šplhání na navršenou věž značně nestabilních beden a skoku z vysoko položené plošinky na volně zavěšenou kladku naprosto nutná. Dívky překonávaly samy sebe a občas si sáhly až na dno, pochválila své svěřenkyně Petra Pilbauerová, vedoucí Programu EDIE v Mnichově Hradišti. Na večer bylo přichystáno překvapení – ohnivá show. Žonglování s ohněm a plivání ohně bylo ve tmě velmi efektní a působivé.
Nedělní dopoledne bylo ve znamení hodnocení celé akce. Jednotliví účastníci mohli vyjádřit svůj názor k programu setkání, aby vedoucí a organizátoři měli nějakou zpětnou vazbu a mohli příště připravit další zajímavé aktivity. Jeden z nápadů popsal M. Šimek, vedoucí skupiny z Akademie ve Světlé nad Sázavou: Novou zábavnou možností se jeví idea neckyády – stavby různých plavidel z nafouknutých duší, dřeva, lan a dalšího materiálu. Jde o kreativní aktivitu, která zajisté účastníky dalšího setkání zaujme.
Tak ahoj za rok, dodávají Edíci.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...