Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Výstava Vymírající Evropané v Brně

Rakušané Kurt Kaindl a Karl-Markus Gauss, kteří mapují malé a mizející národy v Evropě, připravili pro Moravské zemské muzeum v Brně výstavu Vymírající Evropané. Expozice se pro veřejnost…

  • Publikováno: 27. 09. 2008

listopadu.
Jedním z velkých omylů naší doby je domněnka, že Evropa je již objevena. Přitom je naše duchovní mapa poseta bílými místy. Uprostřed tohoto kontinentu existují neznámé evropské národnosti, uvedla kurátorka Hana Dvořáková.
Zájemci se podle představitelů muzea dozvědí, jak se žije například litevským Tatarům nebo Araberešům v Itálii. Prostor na výstavě dostali Asyřané, kteří tvoří poměrně početnou menšinu ve Švédsku. Vystavovatelé se zaměřili také na německé menšiny v různých státech, zejména kolem Černého moře a v okolí litevské Klajpedy.
Rakušané Kurt Kaindl a Karl-Markus Gauss mapují život malých nestátních národů od roku 1999, první jako fotograf, druhý jako literát.
O malých národech napsal Gauss už několik knih, z nichž jedna vyšla pod názvem Vymírající Evropané i v češtině. Fotografický doprovod pořídil Kaindl.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...