Přidat inzerci

Facebook

Navigace


10.000 umytých skel v celé republice zachrání desítky životů

O víkendu 20. – 22. června 2008 můžete na desítkách benzinových stanic po celé ČR potkat skauty v bílých tričkách. Ti přináší všem motoristům možnost zapojit se do humanitární akce KAPKA,…

  • Publikováno: 20. 06. 2008

KAPKA letos slaví už svůj desátý ročník.

Nechte si umýt sklo a přispějte tak na pomoc nemocným leukémií…

„Akce je přínosem pro nás všechny, protože vede k zamyšlení nad tím, co je v životě důležité a aktivnímu přístupu. Pomáhá ale i ke zlepšování našich komunikačních dovedností a angličtiny – sklo si totiž vloni nechala umýt i Švédka, Kanaďan či Australan,“ uvedl 21letý Ondřej Kubera, který se do sbírky v Praze opět zapojí. „Smysl sbírky vidím hlavně v příležitosti, nebýt lhostejný k problémům druhých lidí, kteří potřebují pomoc,“ doplnila Alena Novotná, koordinátora letošní KAPKY.

Každý kdo si o víkendu nechá umýt sklo svého automobilu od jednoho z 900 skautů, získá možnost dozvědět se více informací o transplantaci kostní dřeně. Na oplátku jim může přispět do zapečetěných pokladniček. Výtěžek sbírky putuje na konto Nadace pro transplantaci kostní dřeně, která sbírku spolu se skauty pořádá. Peníze jsou využívány na rozšiřování Českého národního registru dárců kostní dřeně, který sdružuje dárce v naší republice.

Letos se akce se koná již podesáté. V loňském roce skauti na pumpách v padesáti městech po celé zemi vybrali téměř 800.000 Kč. Celková částka tak za celou dobu trvání sbírky činí více než 5 milionů korun.

Města ve kterých akce bude probíhat?

* Aš
* Blansko
* Blatnice pod sv. Antonínkem
* Brno
* Budišov
* Česká Lípa
* Doubravník
* Frýdek-Místek
* Havlíčkův Brod
* Hlinsko
* Horažďovice
* Hranice
* Chotěboř
* Jablonec nad Nisou
* Jihlava
* Jilemnice
* Kostelec nad Orlicí
* Lanškroun
* Liberec
* Mimoň
* Moravské Budějovice
* Náchod
* Olomouc
* Ostrava
* Otrokovice
* Plzeň
* Praha
* Proseč
* Přelouč
* Ratíškovice
* Štíty
* Šumperk
* Tábor
* Tlučná
* Třebíč
* Turnov
* Uherský Ostroh
* Velešín
* Veselí nad Moravou
* Vracov
* Vranovice
* Vsetín
* Zábřeh
* Zlín
* Žamberk
* Žatec


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...