Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Linka bezpečí má nové evropské číslo 116 111

Nové evropské číslo Linky bezpečí je 116 111. Mohou se na ně ode dneška obracet děti a mládež v těžkých životních situacích. Díky Nadaci O2 mohou děti volat zdarma 24 hodin denně. Sdružení…

  • Publikováno: 17. 06. 2008

Různé sociální služby provozované prostřednictvím telefonních linek jsou poskytovány na šestimístných číslech začínajících předčíslím 116. Česká republika se tak řadí v pořadí na šesté místo vedle států Evropské unie jako je Švédsko, Finsko, Maďarsko, Portugalsko a Řecko, kde se na toto číslo již děti a mladí lidé obracejí.

Nadace O2 zároveň spouští pro Linku bezpečí mediální kampaň, která upozorňuje děti na toto nové číslo. Na výrobě a realizaci kampaně v hodnotě téměř 9 milionů korun se „pro bono“ podílely agentury EuroRSCG, MindShare, JCDecaux, H-media; dále vydavatelství Economia, Ringier ČR, Bauer Media, Sanoma Magazines Praha, Euronews, Stratosféra, Astrosat, Burda Praha, Axel Springer Praha, Melinor, ATEMI, Extra Publishing; a internetoví partneři Neris, Seznam, Centrum holdings, Internet Info, 24/7 Media, Arbo, Patria a Ringier.

Kampaň je nasazena od 11. června do 31. října 2008 především v tisku, outdooru a na internetu.

„Smyslem zavádění jednotného čísla je lepší zapamatovatelnost pro všechny občany EU. „Tímto krokem jsme se zařadili do „rodiny“ linek důvěry pro děti v EU, které působí v různých státech. V případě jisté nostalgie po starém čísle chceme podpořit zavedení nového čísla s tím, že je kratší (místo devíti znaků šest) a místo pěti pětek na konci se v čísle objevuje pět jedniček, což je pro děti určitě pozitivní zpráva.

Zároveň věříme v daleko širší podporu ze strany státních institucí, pro něž tímto budeme zajišťovat službu, kterou Evropská unie považuje za důležitou,“ říká Martin Balcar, ředitel Sdružení Linka bezpečí.
Byť systém zavádí jednotné číslo, nepracuje prozatím s možností roamingu – tedy pokud se české dítě dovolá v cizině na společné číslo, není možné jej přepojit do jeho země, kde mu v rodném jazyce pomohou. „Věřím, že do budoucna vznikne tlak na zavedení této možnosti, která dále dětem pomůže k dovolání se v rodné řeči odkudkoliv z Evropy,“ dodává Martin Balcar.

Nadace O2 je generálním partnerem Linky bezpečí, její pomoc zahrnuje nejen finanční podporu, spolupráci nad ochranou dětí na síti, ale také nezbytné technologické zázemí pro provoz služby. Stávající číslo Linky bezpečí 800 155 555 zůstane nadále v provozu nejméně jeden rok. Změna telefonního čísla žádným způsobem nemění rozsah ani formu služby, která je určena dětem a dospívajícím v těžkých životních situacích (nonstop bezplatný provoz z pevné i mobilní sítě). Děti a mladí lidé se na Linku bezpečí mohou i nadále obracet také z veřejných telefonních automatů, kde je anonymita služby pro děti v krizi bezesporu jasná.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...