Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Polovině účastníků Junior Internetu již přináší internet peníze

Tři čtvrtiny mladých účastníků projektu Junior Internet by se rády věnovaly internetu v budoucnu profesionálně a polovina si na něm již někdy něco vydělala. Vyplývá to ze statistického průzkumu…

  • Publikováno: 28. 05. 2008

března na pražské Fakultě humanitních studií UK v Praze.

Vítězi soutěže JuniorWeb, do které došlo nejvíce přihlášek (129), se stali v kategorii do 15 let Jan Nohejl za službu www.mikroblogy.cz,

umožňující publikovat krátké příspěvky do 160 znaků, a v kategorii do 18 let Ondřej Machala za inzertní webovou službu www.onlineprodej.cz, kam po pouhých dvou měsících od spuštění přibývá denně 30 až 50 nových inzerátů.

V soutěži JuniorProject zvítězil mezi mladšími tvůrci Valentino Todarello s literárním serverem www.piste-povidky.cz, na který již bylo přidáno za půl roku téměř 2000 literárních příspěvků. Ve starší kategorii obsadil první místo tým Antonína Šebíka se serverem Vše o hardwaru (www.vseohw.net).

Poprvé byla v 9. ročníku Junior Internetu vyhlášena soutěž JuniorErb, kam mohli autoři přihlašovat webové stránky pro města, obce, regiony, turistická místa či veřejnou správu. Záštitu nad ní převzal předseda Senátu Parlamentu ČR Přemysl Sobotka a Svaz měst a obcí ČR. Její vítězové Miloš Havlíček a Jan Kramář budou moci svoji práci představit 7. a 8. dubna na mezinárodní konferenci Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové. Čtrnáctiletý Miloš vytvořil tak zdařilé neoficiální webové stránky městyse Dolní Cerekev (dc.nejweb.info), že jej starosta požádal o spolupráci při vytvoření oficiálních stránek. Svého rozhodnutí požádat o vytvoření městského webu studenta gymnázia Jana Kramáře určitě nelitují představitelé Kojetína, neboť jím zpracované stránky na www.kojetin.cz se ještě před vítězstvím v JuniorErbu setkaly nejen s příznivým ohlasem veřejnosti, ale zvítězily i v soutěži časopisu Veřejná správa Ministerstva vnitra ČR Objev roku 2007.

V soutěži JuniorDesign získali prvenství ve svých kategoriích patnáctiletý Filip Rojík, který se vedle webdesignu věnuje i svému blogu (www.zedjunior.com) a fotografování, a šestnáctiletá Nela Pokorná, jejíž grafické práce lze shlédnout na www.perfect-dreams.ic.cz.

Sedmnáctiletý student gymnázia v Písku Ondřej Mergl, který vyhrál soutěž JuniorText, zaujal porotu nejen samotnou povídkou na téma „Internet – dobrý sluha, zlý pán“, ale i tím, že ji sepsal pouze pomocí slov začínajících na písmena P a S. V této kategorii získal zvláštní cenu čtrnáctiletý Bohuš Vlačuha, sluchově postiženémý žák školy ve Valašském Meziříčí, který téma Internet – dobrý sluha, zlý pán ztvárnil ve verších.

Premiérovým vítězem prvně vyhlášené soutěže JuniorMobil se stal sedmnáctiletý Adam Lysák. Vytvořil aplikaci BT File Manager, která slouží k jednoduchému sdílení souborů mezi mobilními telefony (obrázky, videa, fotografie).

Všichni vítězové obdrželi hodnotné ceny, představili svoje projekty účastníkům konference v Praze a kromě toho se zúčastní spolu s vítězi soutěží z Polska, Slovenska a Francie, kam se Junior Internet již rozšířil, také mezinárodního sympozia v polské Wroclavi od 18. do 20. dubna.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...