Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Tuchlovická pouť popatnácté

Již popatnácté měli příznivci příjemně strávených okamžiků možnost navštívit Středočeský folklorní festival Tuchlovická pouť. A že se jednalo o jubilejní 15. ročník, nadělili organizátoři…

  • Publikováno: 11. 05. 2008

Vše začalo ve čtvrtek 1. května 2008 v tuchlovickém kostele sv. Havla, ve kterém se představilo šest vítězů regionálních kol celostátní soutěže Zpěváček, které doprovázela muzika souboru Gaudeamus v programu nazvaném „Ten můj hlásek, Boží dárek“. A věřte, že těch Božích hlásků zaznělo mnohem více.

Čtvrteční večer byl věnován regionální přehlídce folklorních souborů z Prahy a Středočeského kraje. Pořadu nazvanému „Prameny“ poskytl zázemí Dům kultury na Stochově a je to vůbec poprvé, kdy Tuchlovická pouť zavítala do města, ve kterém se měl podle pověsti narodit svatý Václav.

Na Tuchlovické pouti 2008V pátek večer bylo možné v Novostrašeckém kulturním centru zhlédnout pořad s názvem „Vítejte u nás“, na kterém místní folklorní soubor Čtyřlístek přivítal hosty festivalu. Letošní pozvání přijaly soubory Břeclavan z Břeclavi, Kamenskije Perezvony z Ruska, Mali Gorzowiacy z Polska, Novi Beograd ze Srbska a taneční seskupení Partia ze Slovenska, které přihlížejícím ukázaly něco ze svých folklorních tradic. Díky pestrosti vystupujících souborů se divák během večera přenesl do šesti různých folklorních oblastí.

Na Tuchlovické pouti 2008Volná vystoupení zúčastněných souborů, která se konala na malém pódiu na náměstí, již od sobotního dopoledne navozovala příjemnou atmosféru, a lákala tak na hlavní program, který začínal ve 14 hodin v areálu letního kina. A skutečně to byl pořad, jak se na 15. ročník sluší a patří. Vystoupilo 11 souborů, které se postaraly o to, aby název pořadu „V Tuchlovicích na pouti, ať se nikdo nermoutí“ nebyl pouhou frází, ale skutečností. Na Tuchlovické pouti 2008Obrovskou zásluhu na tom také měla režisérka programu Zuzana Cílová, která věnovala mnoho času přípravě programu. Letošní festival moderovala divákům již dobře známá dvojice Filip Cíl a Anička Pilařová, kteří svými výstupy rozesmáli nejednoho návštěvníka a přispěli tak velkou měrou k dobré náladě.

Vystoupily tyto soubory: Čtyřlístek (Nové Strašecí), Partia (Slovensko), Mateník a Osminka (Praha), Rosénka (Praha), Krušnohor (Chomutov), Limbora (Praha), Břeclavan (Břeclav), Jarošovi (Mělník), Mali Gorzowiacy (Polsko), Novi Beograd (Srbsko), Gaudeamus (Praha).

Večerní vystoupení v areálu letního kina má vždy neobyčejnou atmosféru. Letos tomu nebylo jinak a postarali se o to sourozenci Ulrychovi, kteří zde zazpívali se svou skupinou Javory. Po jejich vystoupení následovala Škola lidových tanců, která se letos poprvé přestěhovala na jeviště. Vedení výuky se letos ujal Vlado Michalko z tanečního seskupení Partia a také díky jeho letitým pedagogickým zkušenostem měla škola lidových tanců neobyčejný úspěch. Hned od začátku se jeviště zaplnilo a během celé hodinové výuky neopustil jeviště jediný pár, naopak stále přicházeli další lidé.

Celá neděle patřila dětským folklorním souborům. Stejně jako v sobotu, tak i nedělní program zahájily dětské soubory volným vystoupením zúčastněných souborů. I letos se na náměstí u malého pódia shromáždilo mnoho diváků, kteří se přišli podívat a povzbudit naše malé folkloristy, do kterých vkládáme tolik nadějí, že budou pokračovateli v udržení folklorních tanců a písní. Dětským souborům letos počasí opravdu přálo, a tak se na obloze objevilo sluníčko, které pěkně hřálo. Sluníčko se objevilo u nás také na jevišti, ale to již mluvíme o dětském souboru z Rokycan, který zahřál návštěvníky zase na duši. Na Tuchlovické pouti 2008V programu nazvaném „Přijeli jsme na pouť“ jsme uvítali celkem 11 dětských folklorních souborů a hosté z mateřské školy v Tuchlovicích, které svým nadšením a zápalem pro věc obměkčily srdíčko každého z nás.

Vystoupily tyto soubory: MŠ Tuchlovice, Šáteček (Semice), Limborka (Praha), Vrbina (Praha), La Campanella (Mělník), Jarošáček (Mělník), Vonička (Čestlice), Mali Gorzowiacy (Polsko), Hájíček (Praha), Klíček (Řevnice), Kytice (Praha), Sluníčko (Rokycany).


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...