Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Děti z hnutí Brontosaurus měly celostátní setkání

Více než stovka dětí, instruktorů a vedoucích z Brontosauřích dětských oddílů se sjela na víkend 25. - 27. 4. 2008 v jihomoravských Mikulčicích. Dvanáctý ročník tradičního setkání úspěšně…

  • Publikováno: 08. 05. 2008

V rámci akce byly též vyhlášeny výsledky celoročního ekovýchovného programu Duhové střípky a byli vyhlášeni „Brďáci roku“ – nejlepší členové oddílů ve dvou věkových kategoriích.

Setkání dětských oddílů Hnutí Brontosaurus 2008Akce se zúčastnilo po celý víkend na 100 členů dětských oddílů; na sobotní program v areálu Národního kulturního památníku Velkomoravské Mikulčice přišlo pak na 160 dětí, rodičů a příznivců z řad mládeže. Páteční program byl především v režii mladých brontosaurů, kteří zde noční hrou zakončili své celoroční snažení v ekovýchovné programu Duhové střípky. Letošní ročník Duhových střípků byl na téma „V říši lesního krále“. V kategorii mladších prokázaly nejvíce umu i snahy děti z Brďo Vlčí stopa z Brna, ve starších pak zvítězil brontosauří dětský oddíly Sněženky z Moravské Nové Vsi.

Setkání brontosauřích dětských oddílů 2008Sobotní program byl již tradičně spojen s regionální oslavou Dne Země. Dopoledne bylo ve znamení nejrůznějších soutěžních stezek a tvůrčích dílen, tentokrát zaměřených na téma „Les“. V soutěžích nejvíce bodovaly děti z oddílu Scarabeus ze Strážnice. Odpoledne organizátoři nabídli desítku zajímavých exkurzí. Děti i dospělí mohli vybírat např. z exkurze ornitologické či zoologické, exkurze zaměřené na dravé ptáky, návštěvy přírodovědně i historicky zajímavé lokality Pohansko, návštěvy místního archeologického výzkumu, projížďkách na raftech apod.

Setkání brontosauřích dětských oddílů 2008Jak celoroční činnost pro přírodu, tak výsledky soutěží určily, kdo bude u večerního táboráku oceněn jako nejlepší člen brontosauřích dětských oddílů. Této pocty nakonec dosáhl v kategorii mladších Bronislav „Datlík“ Skuda z BRĎO Vlčí Stopa a v kategorii starších Leona Helešicová z oddílu Sněženky. Víkend vyvrcholil výborným nedělním představení „Jak šlo vejce na vandr“ od divadlo Koňmo.

logo Hnutí Brontosaurus“Cílem akce je především podpořit náročnou celoroční práci a pozitivně motivovat děti i vedoucí dětských oddílů zabývajících se praktickou ochranou přírody a volnočasovou ekologickou výchovou,“ říká Ctibor Brančík, hlavní organizátor akce. Dětské oddíly a kluby v současné době tvoří asi třetinu členské základny Hnutí Brontosaurus a sdružují se do Sekce Brontosauřích dětských oddílů. „Rádi bychom do společných aktivit přitáhli i další dětské kolektivy či iniciovali vznik nových klubů zaměřených na ochranu a poznávání přírody,“ poznamenal Brančík. „Zdá se totiž, že po jejich velkém úbytku v posledních letech zájem o činnost blízkou přírodě opět ožívá,“ dodal.
Více o všech programech Brontosauřích dětských oddílů lze najít na http://brdo.brontosaurus.cz .


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...