Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Zážitky do všech koutů republiky - setkání 2400 skautů u Plzně skončilo

Setkávání s novými lidmi, zábavné aktivity a zážitky se skauty z různých koutů České republiky i zahraničí. Právě to bylo tématem setkání více jak 2.300 skautů z ČR, ale i Polska, Německa, Ruska…

  • Publikováno: 07. 05. 2008

To vše nabízela od 30. 4. do 4. 5. akce s názvem Klíč 2008.

Během několika dnů v Plzni si skauti mohli vyzkoušet různé aktivity: oblíbený byl například bungee running, horolezecká stěna, hry na týmovou spolupráci nebo třeba bungee trampolíny. Celý program byl zaměřen také na poznání účastníků navzájem. „Právě přátelství, která děti během několika dnů v Plzni navážou je to, co jim zůstává na celý život,“ uvedl Martin Štěrba, zpravodaj pro public relations.

Skauti měli také možnost podívat se do centra Plzně v rámci akce Barevný skauting, která byla určena i pro veřejnost. Během ní byl na náměstí Republiky i v zoo připraven zajímavý program: „Nejvíce se mi líbila návštěva zoo a pak různé aktivity, jako třeba hra na spolupráci ve skupině, kde jsme měli za úkol zvládnout jednoduchou činnost s různými handicapy. Také se mi líbil koncert, který byl zajímavý,“ uvedla 14letá Monika která přijela se svým oddílem z Prahy.
Na akci přijelo na 1272 skautek a 1056 skautů, kteří na břehu Borské přehrady u Plzně rozbili tábor čítající 800 stanů, 6 jídelen a 2 čajovny. Hlavním centrem dění se stalo přilehlé pódium kde se po celou dobu konání akce vystřídalo nespočet kapel, tanečních vystoupení ale i her pro všech 2300 účastníků českého národního jamboree Klíč 2008.

Celý program Klíče byl připraven podle Nového programu, který skauti nedávno představili. Jde o inovaci programu, do které jsou zapojeny například moderní pedagogické metody kompetencí. Nový program nabízí dětem atraktivní aktivity, ale to k čemu směřuje je stále stejné. „Cílem Nového programu je mimo jiné zvládnutí základních předpokladů moderní společnosti. Tedy schopnost komunikovat, vyhledávat informace, řešit problémy i krizové situace, spolupracovat s druhými a být k nim loajální,“ dodal Štěrba.

Záštitu nad národní jamboree Klíč 2008 přijal ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg, hejtman Plzeňského kraje MUDr. Petr Zimmermann a zakladatel a ředitel divadla Semafor Jiří Suchý.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...