Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Out of home 2008 podpoří děti z dětských domovů

V sobotu 17. května se uskuteční již druhý ročník hudebně-sportovního festivalu Out of Home 2008 zaměřeného na podporu integrace dětí z dětských domovů do společnosti . Headlinerem…

  • Publikováno: 05. 05. 2008

cz, Roe-Deer, Southpaw, Eggnoise, Post It a Tempramento. Kapela Gipsy.cz navíc na hlavním pódiu festivalu pokřtí svou novou desku.

Hudební části festivalu bude předcházet sportovní klání pro děti z dětských domovů, které proběhne v dopoledních hodinách areálu AC Sparta Praha. Organizátoři počítají s účastí 250 dětí z dětských domovů z celé republiky.

Festival Out of Home se od ostatních akcí svého druhu liší podstatnou skutečností – výtěžek z akce bude věnován na konto projektů o.p.s. Rozmarýna. „Rozmarýnu jsme vybrali a oslovili z toho důvodu, že jde o velmi sympatické a činorodé sdružení, které má snahu řešit daný problém a věnuje se integraci dětí z dětských domovů do společnosti velmi seriózně a na profesionální úrovni,“ říká organizátorka festivalu Out of Home Klára Chábová.

Organizátoři festivalu se spolu s členy o.p.s. Rozmarýna zúčastňují celoročních výjezdů do dětských domovů, kam vozí dětem víkendové programy a tráví s nimi volný čas. „Součástí letošní výjezdové kampaně jsou také diskuse s dětmi ve věku 15 až 18 let, na kterých jim představujeme různé profese, jako je barman, kadeřník či umělecký kovář. Při výběru profese je potřeba stát na zemi, umět ohodnotit své schopnosti. Ne každý může být modelka, nebo herec. Je dobré, když se v dětech posiluje sebevědomí, ale na druhou stranu je potřeba, aby poznaly realitu,“ doplňuje koordinátorka výjezdů Markéta Smetanová z týmu Out of Home. „S dětmi si na výjezdech o jejich budoucnosti povídáme, sdělujeme jim životní zkušenosti a snažíme se jim poradit. Na závěr pak vyplňují dotazník týkající se jejich představ o životě, který budou muset žít, až opustí dětský domov,“ dodává Smetanová. Dotazník bude zpracován do ucelené publikace, kterou organizátoři festivalu a členové o.p.s. Rozmarýna v brzké době představí odborné veřejnosti a politikům. Festival Out of Home slouží především jako komunikační nástroj problému integrace dětí, sami organizátoři se pak snaží děti z domovů do jeho organizace zapojovat.

Součástí hudebního festivalu Out of Home v areálu Štvanice bude také již tradičně sportovní, divadelní a filmová zóna, nabízející mnoho zajímavých aktivit. K vidění zde budou například skateboardové a BMX exhibice na rampě, zájemci si budou moci vyzkoušet skákací boty Poweriser, zhlédnout představení divadla DISK či projekce hudebních klipů, namalovat své snowboardové prkno. Připravena je také barmanská show a služby profesionálního kadeřníka.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...