Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Plzenští skauti zahájili výstavu, chystají se na Klíč 2008

Více jak třicet fotografií ze skautského prostředí zdobí od dnešního dne mázhauz plzeňské radnice. Jedná se o fotografie ze světového skautského jamboree, které se uskutečnilo v létě 2007 ve…

  • Publikováno: 20. 04. 2008

světového jamboree bylo i 285 českých skautů, z toho téměř
30 z Plzně. Kromě fotografií ze světového jamboree jsou k vidění i fotografie ze skautských jamboree v ČR a také slavné osobnosti, jež v životě prošly skautingem. Jsou mezi nimi např. Václav Havel, Theodor Pištěk, švédský král Carl Gustav XVI, astronaut James Lowell a další. Výstava bude v mázhauzu radnice k vidění do 25. dubna 2008.

Výstava o soudobém skautingu je součástí akce nazvané Klíč 2008, který navazuje na tradice západočeských skautských jamboree, které se v Plzni konají každé tři roky. Poslední se konalo v květnu roku 2005. Letošní jamboree se uskuteční v termínu 30. 4 – 4. 5. a Plzeň v tu dobu bude hostit více jak 2.300 skautů z celé České republiky (přihlášky přišly od Aše po Ostravu). Také přijedou oddíly z Polska, Nizozemí, Německa a Ruska. Hlavní základna skautů bude tentokrát v kempu u borské přehrady. Záštitu nad národní jamboree Klíč 2008 přijal ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg, hejtman Plzeňského kraj MUDr. Petr Zimmerkmann a herec Jiří Suchý.

„Klíč 2008 je první novodobé české národní jamboree a tato akce je určená všem skautům a skautkám ve věku 10 – 16 let. Hlavní náplní Klíče 2008 je setkání českých skautů, navázání jejich vzájemných kontaktů, obohacení oddílové činnosti účastníků, motivace do další činnosti a představení nového, moderního a pro dnešní dny určeného programu Junáka, ve kterém se bude celé setkání uskutečňovat.“ říká Martin Štěrba, zpravodaj pro PR.

„V rámci Klíče 2008 proběhne 3. května program s názvem Barevný skauting pro širokou plzeňskou veřejnost. Na náměstí Republiky a v plzeňské ZOO budou připraveny outdoroové a poznávací aktivity. V aule Západočeské univerzity v Jungmannově ulici bude pro vyznavače deskových her připraven turnaj“ doplňuje Štěrba.

Klíč 2008 podporují: město Plzeň, Plzeňský kraj, Plzeňská teplárenská, Plzeňský prazdroj (Občanská volba pro Plzeň), TOI TOI a další. Mediálně akci podporují Český rozhlas Plzeň, rádio Kiss Proton, MF DNES a TV ZAK.

V Plzni se skautingu věnuje více než 1300 dětí i dospělých, kteří se sdružují ve 49 dětských oddílech
a šesti klubech dospělých. Kromě letních táborů a celoroční pestré oddílové činnosti skauti v Plzni například roznášejí o Vánocích Betlémské světlo, organizují sbírku „Postavme školu v Africe“ nebo humanitární akci KAPKA na pomoc lidem postiženým leukémií a pořádají mnohé akce pro veřejnost.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...