Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Bambiriáda! Již podesáté!!!

Průzkumů "dospělého" veřejného mínění se provádějí desítky, možná stovky. Nejčastěji se týkají popularity politických stran, názorů na různé výrobky, či značky. Do dětské duše se snažíme vžít…

  • Publikováno: 01. 04. 2008

Když se někdy zablýskne na lepší časy a podaří se provést odborný výzkum mezi dětmi samotnými na téma, co je pro ně opravdu nejdůležitější, nejvzácnější, nejvyhledávanější, zkrátka po čem většina z nich touží, dostaneme prostý výsledek. Kamarádství.

„Nechci být sám, chci mít někoho vedle sebe. Někoho, kdo mě bude respektovat, koho si budu vážit, kdo mi dokáže nezištně pomáhat, když to budu potřebovat, komu budu moci pomoc oplatit.“

Dětská práva a povinnosti jsou veřejně diskutovaným tématem doma i v celé Evropě. Evropská komise zvolila jako symbol pro kampaň k uvedenému tématu tangram, starou čínskou hru.

Odtud je pak už jen krůček k pojetí 10. Bambiriády. Spojili jsme pro letošek dvě myšlenky. Chceme vytvářet takové prostředí, kde se bude dětem dařit plnit si ty největší sny, a zároveň si chceme připomenout, že jsme součástí Evropy, která tyto myšlenky hájí a podporuje.

Jubilejní 10. ročník Bambiriády proběhne pod mottem „Nestůj, pojď se přidat! Máš právo mít
kamarády“. Každý touží po opravdovém kamarádství a sdružení dětí a mládeže pomáhají pestrou,
zajímavou a hravou činností k naplnění tohoto snu. Vezměte s sebou kamaráda a přijďte za námi
nebo počkejte a třeba ho najdete právě na Bambiriádě!

Grafika programu je inspirována tangramem. Tangram je čínská hra na procvičování myšlení. Vychází z myšlenky vytvářet různé postavy či předměty ze sedmi běžných geometrických obrazců: pěti trojúhelníků – dvou velkých, jednoho středního a dvou menších, čtverce a rovnoběžníku.

Bambiriáda je určena pro všechny děti, které se chtějí přijít podívat, něco si vyzkoušet, něco se naučit, něco si zahrát. Je také i pro rodiče s dětmi, pro školy a pro každého, kdo se nechce nudit nebo sedět u televize. Děti tak samy mohou zjistit, co by je nejvíce bavilo a zajímalo a následně si mohou vybrat pravidelnou aktivitu pro svůj volný čas.

Ve všech městech je Bambiriáda zdarma. Navíc každý návštěvník dostane vstupenku, která umožní návštěvu do celé řady zajímavých objektů (muzea, výstavy, památkové objekty) zdarma nebo za výhodné vstupné.

Součástí informačního servisu Bambiriády 2008 je rozcestník www.bambibod.cz. Bambibod slouží především rodičům k vyhledávání těch „správných“ volnočasových aktivit pro jejich děti. Bambibod má dvě základní ztvárnění: elektronickou prezentaci a konkrétní prezentaci nabídky přímo na akci Bambiriáda.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...