Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Největší setkání skautských vedoucích v Brně

O víkendu 25. až 27. ledna se do Brna sjede čtyři sta vedoucích skautských oddílů, kteří ho společně stráví výměnou zkušeností, účastí na seminářích, odpočinkových a mnohých dalších programech,…

  • Publikováno: 24. 01. 2008

Cílem akce je, aby vedoucí stále dostávali nové podněty ke kvalitnímu vedení dětí.

Program bude probíhat na Biskupském Gymnáziu (Barvičova ulice 85) a je rozdělen do dvou kategorií podle věku: pro vůdce oddílů různého věku, ale také pro mladší, kteří s vedením oddílu pomáhají. „Cílem akce je, aby vedoucí stále dostávali nové podněty ke kvalitnímu vedení dětí. Mezi programy patří například představení „Nového skautského programu“ a jeho konkrétní možnosti použití v oddílech, programy pro zlepšení kvality oddílů, programy pro aktivní odpočinek a odměnu za celoroční dobrovolnou práci s dětmi jako např. čajovna, večerní koncert, taneční, prohlídka podzemních štol a kasemat a mnohé další,“ uvedl Jan Žáček, tiskový mluvčí skautů. Vedoucí se dozvědí třeba jak správně podat žádost o grant, jak efektivně vést porady, ale i jak se s dětmi v oddíle dotknout například témat sexuální výchovy, šikany, handicapovaných, zahraničního skautingu, estetiky, nebo jak děti správně motivovat a rozvíjet jejich schopnosti.

Skauti při přestavbě svého programu využívají moderní pedagogické trendy, jako například metodu kompetencí. Za cíl si mimo jiné kladou zvládnutí základních předpokladů moderní společnosti: schopnost komunikovat, vyhledávat informace, řešit problémy i krizové situace. Není náhodou, že skauti představili Nový výchovný program v roce 2007 – bylo to totiž právě 100 let od doby, kdy skauting vznikl.

EliXír 2007/08 je druhý ročník vzdělávací akce pro všechny, kdo vedou skautské oddíly nebo při jejich vedení pomáhají. EliXír 2006 se uskutečnil v listopadu 2006 a zúčastnilo se ho více než 400 lidí.
Elixír v číslech

* Elixír bude hostit 400 účastníků (260 vedoucích oddílů a 140 mladších pomocníků), 50 lektorů a 30 pořadatelů
* Elixír nabídne 9.900 minut různých programů
* Elixír nabídne 240 rozmanitých programů
* Elixír slaví svůj druhý rok


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...