Přidat inzerci

Facebook

Navigace


X. zasedání Národního parlamentu dětí a mládeže

Výroční X. zasedání Národního parlamentu dětí a mládeže proběhne v Praze od 23. do 26. listopadu 2007. Tématem volených zástupců české mládeže bude reforma školského systému a atlanticismus v…

  • Publikováno: 21. 11. 2007

Jeho členové jsou voleni prostřednictvím školní samospráv, městských zastupitelstev a krajských parlamentů dětí a mládeže. Díky unikátnímu mandátu může NPDM prezentovat stanoviska českých dětí a české mládeže.

Na desáté zasedání se do Prahy sjede 60 mladých lidí ve věku 12 až 20 let. Budou zde přednášet postoje svých krajů, diskutovat o aktuálních problémech, budou se vzdělávat a volit své vedení, které NPDM povede během roku. Spolu s nimi dorazí i regionální koordinátoři, kteří projdou řadou školení.

Hlavním tématem letošního ročníku je školský systém České republiky. Účastníci prodiskutují současný stav ve školství, dozví se, jak přesně na sebe školy navazují a jak probíhá přijímací řízení. Vyhodnocen bude dosavadní přínos rámcových vzdělávacích programům, porovnány budou různé přístupy z různých koutů země.

Sekundární téma NPDM je velmi aktuální: atlanticismus v naší společnosti a americká zahraničně-bezpečnostní politika. V pátek 23. 11. proběhne kulatý stůl (diskuse) s paní Alexandrou McKnight, ředitelkou Amerického informačního centra a tiskovou mluvčí Velvyslanectví USA v Praze. Kromě představení amerického školského systému dojde i na témata spojená s umístěním amerického radaru na území České republiky.

V sobotu 24. a v neděli 25. listopadu proběhne řada workshopů a školení. Účastníci se dozví, jak získávat finanční prostředky na své aktivity, jak prezentovat sebe a své názory. Naučí se principy projektového PR a projdou i školením z oblasti práva. Bloky zaměřené na hlavní témata: školský systém a atlanticismus, povedou nezávislí odborníci.

Oficiální část zasedání se odehraje v pondělí 26. listopadu, od 10:00 do 14:00, v Lidovém domě, v Hybernské 7. Projednána budou hlavní témata, dojde na formulaci a schvalování usnesení, proběhne volba předsedy a 1. a 2. místopředsedy. Sladkou tečkou za desátým rokem existence bude narozeninový dort.

Pro více informací se, prosím, obracejte na Ladislava Veselého, 724 506 983, vesely@participace.cz


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...