Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Předseda poslanecké sněmovny přijme dětské kosmonauty

Ve čtvrtek 8. listopadu ve 12 hodin přijme předseda Poslanecké sněmovny parlamentu ČR Ing. Miloslav Vlček děti, které se dostaly do finále Expedice Mars 2007 a koncem září podnikly simulovaný…

  • Publikováno: 07. 11. 2007

V květnu tohoto roku se přes internet do Expedice Mars přihlásilo 155 odvážlivců. Po náročných testech se do semifinále probojovalo 25 dětí a z nich organizátoři na víkendovém soustředění vybrali dvě pětičlenné posádky. Každé dítě si mohlo vybrat jednu z pěti funkcí, kterou při simulovaném letu bude zastávat – palubní inženýr, počítačový expert, palubní lékař, letec dokumentarista a letec geolog. Při přípravě na simulovaný let se děti radily s mnoha našimi předními odborníky, například s Dr. Borisem Valníčkem, zakladatelem českého kosmického výzkumu, MUDr. Josefem Dvořákem, CSc, který u nás zakládal kosmickou medicínu, Jakobem Halodou, předním geologem a dalšími. Patronát nad simulovaným letem převzal kosmonaut Vladimír Remek. Vyvrcholením celé akce byl simulovaný let na Mars, kdy děti prožily dva dny a dvě noci v maketě rakety a plnily úkoly jako při opravdickém vesmírném letu. Spojení s řídícím centrem měly pouze pomocí audiotechniky, průběh letu sledovaly na monitoru počítače. Druhou noc simulovaného letu přistály na Marsu a vystoupily na jeho povrch.
Expedici Mars 2007 už jako čtvrtý simulovaný let do vesmíru organizovalo občanské sdružení Klub Domino, dětská tisková agentura společně s Českou kosmickou kanceláří a dětským serverem Alík.
Cílem je povzbudit u nejmladší generace zájem o moderní vědu a techniku, pěstovat u dětí pocit odpovědnosti jak za sebe tak za kolektiv.
Přijetí v Poslanecké sněmovně považují organizátoři za ocenění své práce s dětmi a uznání pro děti, které obstály v této náročné hře.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...