Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Náčelník CVVZ v Třešti Martin Paclík

Informační centrum Borovice.cz je tak jako každý rok mediálním partnerem Celostátní velké výměny zkušeností. I letos se pořadatelé snaží všem účastníkům přichystat spoustu zajímavého programu. …

  • Publikováno: 06. 11. 2007

Hlavním organizátorem a náčelníkem je Martin Paclík, který s dětmi a mládeží pracuje od svých čtrnácti, deset let dělá hlavního vedoucího v organizaci Javořice k.p. E.T. Setona a pět let je zástupcem neziskových organizací na Vysočině v organizaci Rada dětí a mládeže kraje Vysočina.

„S jakým cílem jdete do letošní CVVZky v Třešti?

Je to pro nás organizátory velká výzva. Zkusili jsme podobné akce na regionální úrovni a ty nám dodali odvahu pustit se do CVVZ 2007 v Třešti. Jsme mladý tým z malé organizace a uděláme vše proto, aby se CVVZka v historicky nejmenším městě, v kterém se kdy pořádala, líbila.

„Na co se mohou účastníci těšit? Přichystali jste nějaké novinky?

Novinek je celá řada. Zaměřili jsme se především na poznávání zajímavých míst jako je ZOO Jihlava, zámek v Telči, hrad Roštejn, Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově atd.
Dále jsme nabídli širokou škálu ubytování od internátních pokojů, přes školní třídy až k zimnímu táboření před školou. Chtěli bychom se pokusit o zápis do Guinessovi knihy rekordů a novinkou je také vyjednání slevy pro účastníky CVVZ v rámci programu Českých drah Vlak +.

„Kolik účastníků kapacitně CVVZka zvládne?

Počítáme s účastí 1200 stálých účastníků, 150 lektorů a 150 pořadatelů. (Kapacita byla nakonec navýšena na 1250 stálých účastníků, pozn. red.). Před patnácti lety se počet účastníků pohyboval kolem 500 lidí, dnes odhaduji že k úplné spokojenosti by bylo potřeba vytvořit okolo 2000 míst .Takový prostor však nenabízí žádná škola v ČR a letošní plánovaný počet 1500 účastníků je rekordní.

„Záštitu nad letošním ročníkem přebral hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil, předpokládám, že také Kraj Vysočina nějakým způsobem pomohl finančně. Jak se vlastně taková akce financuje?

Kraj Vysočina je dlouholetým partnerem volnočasových aktivit pro děti a mládež na Vysočině. Kromě finanční podpory z kraje Vysočina jsme získali finanční prostředky z grantu podaného na MŠMT. Zbývající finanční prostředky se pokrývají z účastnického příspěvku stálých účastníků. Jistě nelze opomenout velmi vstřícný přístup ze strany města Třeště, které neposkytlo přímé finanční prostředky, ale konkrétní pomocí pomáhá ušetřit značné částky.

„Nám nezbývá, nežli popřát mnoho úspěchů pořadatelům CVVZtky 2007 v třešti nejen v této akci, ale i v mnoha dalších, na kterých se snad budou v budoucnu podílet


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...