Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Proběhlo celostátní Setkání Brontosauřích dětských oddílů

Již po jedenácté se v Mikulčicích na Hodonínsku sjely brontosauří dětské oddíly na svém celostátním setkání. Akce, která proběhla od 27. do 29. dubna, byla jako každoročně oslavou a oceněním…

  • Publikováno: 05. 05. 2007

Sobotní program pořádaný zároveň jako regionální oslava Dne Země pak oslovil i místní veřejnost.

Letos se akce zúčastnilo rekordních 120 členů dětských oddílů. V rámci sobotního programu se v areálu Národního kulturního památníku Velkomoravské Mikulčice sešlo celkem na 160 dětí, rodičů a příznivců z řad mládeže. Kromě oddílů z nejbližšího okolí se zúčastnili např. mladí brontosauři z Brna, Tišnova, Jeseníku a dalších míst.

Program akce zahrnoval nejrůznější soutěže a hry, odborné exkurze, ocenění nejlepších členů oddílů apod. V sobotu se mohly děti zapojit do sedmi různě inspirovaných stezek. Vedle historické, sportovní, módní, debrujářské, turistické, či filmové to byla především nejprestižnější přírodovědná. V ní se nejlepšími znalci přírody ukázaly být děti z oddílu Skarabeus ze Strážnice v kategorii starších a děti z brontosauřího oddílu Sněženky v kategorii mladších.

Na exkurzích se účastníci mohli např. dovědět více o archeologickém výzkumu v Mikulčicích, využití biomasy v Hodonínské teplárně či přírodě zdejších lužních lesů.
„Pro děti z oddílů je Setkání v Mikulčicích jednou z nejdůležitějších akcí za rok,“ říká hlavní organizátor Ctibor Brančík. „Nejenom, že se tady setkají se spoustou kamarádů a dobře se zabaví, ale dočkají se i ocenění své celoroční snahy v několika programech,“ dodává.
V rámci Setkání je například vyhodnocen celoroční ekovýchovný program Hnutí Brontosaurus Duhové střípky. Jsou vyhlášeni tzv. Brďáci roku a také uděleny odznaky Duhový přírodovědec nejaktivnějším členům oddílů.

Cílem akce je především podpořit náročnou celoroční práci a pozitivně motivovat děti i vedoucí dětských oddílů v Hnutí Brontosaurus.
Dětské oddíly v současné době tvoří asi třetinu členské základny Hnutí Brontosaurus a sdružují se do Sekce Brontosauřích dětských oddílů. Vedle několika společných celostátních programů realizují především množství akcí a aktivit v rámci činnosti jednotlivých oddílů ve svých regionech. Činnost se zaměřuje především na volnočasovou ekologickou výchovu, zahrnuje však i množství prožitkových a herních prvků, aby oslovila širší spektrum dětí.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...