Přidat inzerci

Facebook

Navigace


25. veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD 2016

18. - 21. února 2016 se na výstavišti v pražských Holešovicích uskuteční 25. veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD. Letošní jubilejní ročník přinese nejen mnoho novinek z ČECH, MORAVY a SLEZSKA…

  • Publikováno: 20. 02. 2016

Veletrh patří dlouhodobě mezi nejvýznamnější a nejprestižnější událost cestovního ruchu ve střední Evropě, a to jak pro odborníky, tak i širokou veřejnost. REGION WORLD pak slouží k prezentaci tuzemských regionů či slovenských regionů. Těšit se můžete i na 10. ročník gastronomického veletrhu TOP GASTRO & HOTEL.

HOLIDAY WORLD 2016 poprvé ve své historii představí i partnerský region – Jihomoravský kraj, který je průkopníkem v tomto směru. Ve veletržní hale tak budou moci návštěvníci získat informace z pestré nabídky turistických možností i vinařskou sekci.

Novinky turistické sezóny 2016 v Jihomoravském kraji

Jižní Morava bezesporu byla a je nejatraktivnějším regionem pro turistiku. Hned čtyři památky UNESCO stojí za pozornost (kulturní krajina Lednicko-valtického areálu, funkcionalistická vila Tugendhat v Brně, slovácký verbuňk a Jízda králů jako dva klenoty nehmotného kulturního dědictví) a dvě biosférické rezervace UNESCO (Bílé Karpaty a Dolní Morava), jejichž význam je srovnatelný.

Zajímavou a velkou novinkou koncem května bude Archeopark Pavlov. Projekt podpořený Regionálním operačním programem a Jihomoravským krajem unikátním způsobem zpřístupní lokalitu, která patří mezi národní kulturní památky. Komplex sídlišť z období paleolitu (doby lovců mamutů) pod Pálavou poskytl za dlouhá desetiletí výzkumů obrovské množství kamenných a kostěných nástrojů, uměleckých předmětů, ale i kosterních ostatků člověka současného typu, díky kterým tak patří mezi přední archeologické lokality v celosvětovém měřítku.

V první polovině roku bude v brněnské Löw-Beerově vile zpřístupněna expozice představující kapitoly z dějin architektury a životního stylu měšťanstva v Brně v období od druhé poloviny 19. století až do počátku 20. století. Expozice na pomezí muzea architektury a „house-muzea“ bude umístěna v deseti místnostech vily brněnského židovského továrníka Löw-Beera v Drobného ulici, který financoval výstavbu slavné vily Tugendhat pro svoji dceru Gretu Tugendhatovou na sousedícím pozemku.

U příležitosti 700. výročí narození českého krále a římského císaře Karla IV, připravila Centrála cestovního ruchu Jižní Morava turistický produkt nazvaný Po stopách moravských Lucemburků. Jde o jakýsi katalog turistických cílů a služeb, provázející návštěvníky regionu po místech s turistickým potenciálem, významně spjatých s působením lucemburského rodu.

Jihomoravské muzeum ve Znojmě uspořádá v květnu a červnu na Znojemském hradě výstavu České korunovační klenoty na dosah, která představí mistrovské repliky českých korunovačních klenotů a dalších exponátů vztahujících se k životu a vládě Karla IV. Od května do září bude znojemský hrad hostit také výstavu Karel IV. a jihozápadní Morava, která návštěvníkům připomene, jak se Karlova vláda vepsala do osudů zdejší krajiny a obyvatelstva.

Ani Pardubický a Královéhradecký kraj nezapomíná na milovníky turistiky a na veletrhu cestovního ruchu HOLIDAY WORLD 2016 představí expozici nazvanou VÝCHODNÍ ČECHY „Zemský ráj to na pohled“. Bezesporu jde o dva regiony, kde naleznete nepřeberné množství nádherné přírody, zajímavé historie s tradicemi. Mezi historickými vojenskými památkami můžeme zmínit pevnost Josefov v Jaroměři z let 1780 – 1787, s typickým hvězdicovitým tvarem a strategickým umístěním na návrší řek Labe a Metuje. O pozornost stojí i tzv. Králické pevnostní oblasti – mohutné Dělostřelecké tvrze Stachelberg (Žacléř), Hanička (Rokytnice v Orlických horách) a Skutina (Sedloňov), Pevnostní systém Dobrošov, Tvrz Hůrka v Králíkách a potom také Tvrz Bouda, kterou můžete najít nedaleko Těchonína, která je poměrně dobře dostupná i z Kramářovy chaty na Suchém vrchu.

V blízkosti Hradce Králové je zase známé Bojiště 1866 na Chlumu, kde proběhla největší a nejkrvavější bitva prusko-rakouské války. I letos zda proběhnou vzpomínkové akce ke 150. výročí této bitvy. Dne 1.7.2016  se odehraje bitevní scéna s názvem „Srážka jezdectva u Střezetic 1866“, dne 2.7. 2016 budou probíhat bitevní ukázky na jednotlivých místech bojiště a 3.7.2016 se můžete těšit na velkolepou bitevní scénu na motivy skutečných historických událostí.

Ti co nedají dopustit na východní Čechy, mají jedinečnou možnost prozkoumat Stezku v oblacích na Dolní Moravě, která byla otevřena v prosinci. Stavba se tyčí na skalnatém hřebeni masivu hory Slamník ve výšce 1.116 metrů nad mořem a z jejího vrcholu lze vidět masiv Králického Sněžníku s údolím řekly Moravy, dohlédnout se dá až na hlavní hřeben Jeseníků, Suchý vrch a Krkonoše se Sněžkou. Dřevěnou stavbu navrhl známý brněnský architekt Zdeněk Fránek.

PUTOVÁNÍ ZA ZVÍŘATY

Jste příznivci turistiky, která vás zavede do Afriky, aniž byste vycestovali za hranice? ZOO Dvůr Králové plánuje na rok 2016 velké novinky. Po dlouhých letech se do zahrady opět vrátí hroši. Atraktivitu areálu pro návštěvníky ještě zvýší úpravy expozic u žiraf a nosorožců a v centrální části vznikne zcela nová vesnička v západoafrickém stylu. Na ubytované návštěvníky navíc budou čekat nové luxusní stany.

Na přelomu dubna a května zoo slavnostně zahájí sezonu Afrického safari Josefa Vágnera a o pár dní později, 8. května, proběhnou v zahradě oslavy 70. výročí založení ZOO Dvůr Králové. Po celý den čeká malé i velké návštěvníky bohatý program. Před prázdninami zoo představí novinku pro návštěvníky, kteří chtějí přímo v zahradě přespat. Už dnes je velmi oblíbené přenocování v hotelových pokojích, bungalovech nebo stanech, odkud můžete poslouchat řev lvů nebo přímo pozorovat zebry, žirafy či antilopy. Od června si budete moct dopřát noc i v luxusních stanech zhotovených přímo podle vzorů z afrických safari.

Během podzimní a zimní sezóny budou moci lidé obdivovat život nosorožců i žiraf za každého počasí. Závěr roku bude patřit tradičním akcím Týden duchů a Vánoční zoo.

Afriku si budou moci vychutnat i návštěvníci královédvorské zoo, kde je tradičně Africký festival pod širým nebem – 23. – 31. července. Chybět nebude africká taneční a pěvecká vystoupení, workshopy a přednášky významných osobností. Návštěvníci se dozvědí zajímavé informace o záchranných a charitativních projektech. Každý den během festivalu mohou ti odvážnější ochutnat speciality z afrického tržiště, např. smažené hmyzí pochoutky, nebo si zakoupit umělecké předměty s tématikou černého kontinentu. Na své si přijdou také děti. Pro ně jsme připravili soutěže, kvízy a spousty jiné zábavy.

VŮNĚ DALEKÉ ČÍNY

Třetí největší země světa se nachází v Asii a jejím hlavním městem je Peking. Čína je nejlidnatější místo s bohatou a dlouholetou historií. Na rozloze 9 596 960 km², kde žije kolem 1 250 000 000 obyvatel, můžete zkoumat nejen nížiny, pouště a řeky, ale také hory, ostrovy, zátoky či moře. Z památek jistě stojí za to navštívit Velkou čínskou zeď (Changcheng), pekingské náměstí Nebeského klidu, palácový komplex s názvem Zakázané město, slavný klášter Shaolin či Národní park Huanglong v severním Sichuanu poblíž národního parku Jiuzhaigou se nachází v jižní částí pohoří Min.

Dalšími zajímavými památkami, které by jste při návštěvě Číny měli navštívit, jsou Šanghaj (největší čínské město), Xi’an (významné historické město a nedaleká slavná terakotová armáda), město Guilin s plavbou po řece Li, město Hongkong.

Účastníci se mohou těšit na bohatý kulturní program, prezentaci řady čínských touroperátorů a přímých leteckých spojení mezi Prahou a Pekingem. Organizátoři veletrhu i letos odhadují hojnou účast zhruba 700 vystavovatelů z řad domácích cestovních kanceláří, jednotlivých regionů České republiky a zahraničních turistických centrál.

 

Svou účast na slavnostním zahájení HOLIDAY WORLD 2016 přislíbila ministryně pro místní rozvoj ČR Karla Šlechtová, generální ředitelka CzechTourism Monika Palatková a generální ředitel pořadatelské společnosti Incheba Expo Praha Alexander Rozin.

Součástí veletrhu budou opět zajímavé workshopy, přednášky a semináře na aktuální témata v oboru, firemních prezentací. Během víkendu nebudou chybět filmové přehlídky WorldFilm a Expediční kamera a jedinečné fotografické výstavy. Společně s veletrhem HOLIDAY WORLD se v termínu představí i 10. ročník gastronomického veletrhu s názvem TOP GASTRO & HOTEL. Ten je v České republice jednou z nejvýznamnějších akcí ve svém oboru. V roce 2015 se veletrhu zúčastnilo celkem 170 vystavovatelů z 12 států. Výstavu navštívilo 31 550 návštěvníků.

Program výstavních dnů bude na holešovickém výstavišti opravdu bohatý, nenechte si tedy ujít jedinečnou příležitost seznámit se zblízka s naší republikou.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...