Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Vybíráte tábor? Nejste v tom sami!

Již od roku 2005 pomáháme rodičům i dětem při plánování letních dobrodružství. S blížícím se létem se opět projekt Opravdu dobrý tábor rozbíhá na plné obrátky.

  • Publikováno: 28. 04. 2015

Co nabízíme?

Cílem ODT je především posilování povědomí o pravidlech, která by měly kvalitní tábory splňovat. Ta jsou zpracována do jednoduchého Osmera, ve kterém se například dozvíte, na co je potřeba si dávat pozor a kdy být opatrný, jaké informace požadovat, ale také jaké vždy pořadateli tábora poskytovat. Připraveny jsou i praktické rady, jako na co nezapomenout při balení kufrů, jak zvládnout první tábor, a podobně.

„Rady, které na webu ODT najdete, se zdaleka nevztahují jen na pionýrské tábory, mají zcela obecnou platnost. Nejspíš proto se jimi hlavně v počátcích projektu spousta nově vznikajících webů a publikací jemně řečeno inspirovala. I to je ale svým způsobem kompliment…“ dodává předseda Pionýra, Martin Bělohlávek.

Pevné základy

Odkud se vzaly informace, které se na webu www.dobrytabor.cz dočtete? Jsou shrnutím desítek let zkušeností pionýrských dobrovolníků s pořádáním letních i zimních táborů. Jejich tradice je taková, že i samo označení pionýrský tábor nebo „pionýrák“ je dodnes užíváno zcela obecně.

Pionýr slaví letos 25. výročí od obnovení samostatné činnosti. Historie Pionýra se však píše mnohem déle a právě táborová činnost patří mezi ty tradice, na které jsme
v 90. letech navázali.

Pionýrské tábory jsou dobrou značkou, o čemž svědčí i fakt, že v posledních letech pořádáme každoročně kolem 400 táborů pro 20 000 účastníků, v loňském roce jsme zaznamenali dokonce nárůst o 1 000 dětí.

Nebojíme se ani současných sporů kolem novely Zákona o veřejném zdraví
(258/2000 Sb.), vždy jsme kladli důraz na to, aby byly řádně zajištěny všechny podmínky pro konání táborů. Pionýrské tábory představují nejen bezpečí a kvalitní program, ale také profesionalitu, i když je v naprosté většině zajišťují dobrovolníci.

Zda jet na tábor a na jaký, by mělo být vždy společné rozhodnutí rodičů i dítěte. Pokud si vyberete dobře, s čímž vám snad pomůže i náš projekt ODT, získají vaše děti kamarády, dovednosti a zážitky mnohdy i na celý život.

Projekt ODT nabízí nejen ucelené webové stránky plné rad a informací, ale také nabídku našich táborů, kterou najdete v záložce „Přehled“. Jeho součástí je také poradna pro všechny, kteří neví, jak si vybrat tábor, nebo hledají třeba nějaký konkrétní. V pohotovosti jsme již teď na telefonním čísle 222 247 529 nebo e-mailu opravdu@dobrytabor.cz. Na dotazy odpovídají i externí odborníci na právo, ekonomiku, hygienu a další obory, jež mohou s letní činností souviset.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...