Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Pojďte slavit s Pionýrem!

Pro pionýry je tou nejlepší oslavou povedená akce pro děti! Pod názvem „Pionýrské Pětadvacítky“ se takových akcí skrývá celá řada!

  • Publikováno: 15. 04. 2015

Akce budou nejen připomenutím 25. výročí obnovení samostatné činnosti Pionýra, ale především příležitostí pro kohokoliv, kdo se chce setkat s pionýry a zažít něco neobvyklého… Ve dnech 17. dubna až 17. května je připravena skoro stovka otevřených akcí po celé republice a zváni jsou opravdu úplně všichni!

Pionýrská Pětadvacítka

Co vás čeká, když pozvání přijmete? V nabídce najdete spoustu různorodých akcí. Některé z nich jsou spíše pro současné i bývalé členy oddílů, jako 25 hodin v klubovně, strávených hrami, povídáním a vzpomínáním nad kronikami, ale většina jich bude zcela otevřených. Půjde například o turnaj v 25 deskových hrách, pochod 25 km, pohádkový les s 25 úkoly na trase, výlety na 25 vyhlídek v regionu a podobně. Všechny spojuje pohyb, aktivita, číslo 25 a pozvání k návštěvě. Stačí jen otevřít nabídku na www.pionyr.cz a zjistit, co vše se ve vašem okolí bude dít.

25. výročí

Před pětadvaceti lety, 20. ledna 1990, bylo v Brně Mimořádnou konferencí pionýrských pracovníků rozhodnuto o obnovení činnosti Pionýra v návaznosti na období samostatnosti z let 1968-1970 a v duchu nejlepších zkušeností z dlouholeté tradice různorodé zájmové činnosti. Po čtvrt století je Pionýr stále jednou z nevýznamnějších organizací dětí a mládeže u nás a působí ve všech krajích ČR.

Oslavy tohoto výročí probíhají celý rok a mají mnoho podob. Kromě „Pětadvacítek“ bude další výraznou akcí Republikové setkání pionýrských oddílů (RESET) 12. až 14. června na pražském Džbáně. Během něj se sejdou pionýři, děti i vedoucí, z celé republiky na víkend plný her, soutěží, výletů, zábavy a zážitků. Na sobotu 13. června je také připravena velká kostýmová hra s trasou po historické Praze, která bude stejně jako právě startující „Pětadvacítky“ otevřená všem zájemcům!

Pro zajímavost

  • Od roku 1990 pracuje Pionýr jako zcela samostatná a svébytná organizace – bez vazeb na náboženské, politické či jiné ideologie. Více o novodobé historii Pionýra najdete na: www.pionyr.cz/o-pionyru/vyroci
  • Pionýr je dnes již trojnásobným držitelem statutu „Organizace uznaná státem pro oblast práce s dětmi a mládeží“.
  • Aktuálně doporučujeme vaší pozornosti tradiční projekt Opravdu dobrý tábor, který již 11 let pomáhá rodičům i dětem s výběrem toho správného letního dobrodružství. Vše podstatné včetně nabídky konkrétních táborů najdete na: www.dobrytabor.cz

Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...