Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Skautské vize

Publikace Skautské vize přibližuje v obsáhlých rozhovorech deset známých osobností, které pojí jedno společné téma – jsou ovlivněny skautskou výchovou.

Po kavárenských debatách z cyklu Skautská vize nezůstávají jen zážitky vázané na místo a čas, ale nyní také záznam v podobě stejnojmenné knižní publikace. Skautské vize jsou knihou inspirujících rozhovorů, textových záznamů ze setkání a povídání si s výjimečnými osobnostmi různého věku, povah, profesí i životních cest. O svůj pohled na svět se v knize Skautské vize podělili Tomáš Hanák – herec, moderátor; Helena Illnerová – fyzioložka, biochemička; Zdeněk Kudrna – ekonom, komentátor; Jan Macháček – novinář, hudebník; Václav Marhoul – scénárista, režisér; Šimon Pánek – ředitel Člověka v tísni; Karel Schwarzenberg – politik, bývalý ministr; Olga Špátová – dokumentaristka, Marek Vácha – kněz, biolog a Stanislav Balík – politolog, komentátor. Zdánlivě nesourodý výběr výrazných individualit pojí dohromady kratší či delší, dávné či trvající, setkání se skautingem.

„Jako by zkušenost se skautingem tvořila zvláštní most, který způsobuje, že lidé, aniž by se předtím znali, napříč generacemi, a s naprosto odlišným společenským postavením, si z ničeho nic tykají, oslovují se přezdívkami, mají si o čem povídat a bez zbytečného vysvětlování vědí, že mají v něčem podobný pohled na svět,“ uvádí v předmluvě knihy Miloš Říha, ředitel Skautského institutu a moderátor rozhovorů.

Kniha Skautské vize byla pokřtěna na slavnostním večeru, který se konal u příležitosti 25 let od třetího obnovení skautského hnutí v neděli 30. listopadu v pražské Baráčnické rychtě.

Debaty Skautské vize pořádá Skautský institut, jehož posláním je přibližovat stoletý fenomén skautského hnutí u nás i ve světě a prohlubovat vztah jeho členů i veřejnosti k hodnotám, o které se skautské hnutí opírá. Více na www.skautskyinstitut.cz, kde najdete také aktuální i archivní videozáznamy Skautských vizí.

Junák – svaz skautů a skautek ČR má přes 50 tisíc členů a je největší výchovnou dětskou organizací v ČR. Skauting je největší výchovné hnutí pro děti a mládež na světě – hlásí se k němu okolo 50 milionů dětí a mladých lidí ve 216 zemích světa.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...