Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Festival her a hraček začíná již tento pátek

Kongresové centrum ve 3. patře pardubického AFI Palace přivítá děti, jejich rodiče a ostatní hravé zájemce svým festivalem. Malí i velcí si přijdou na své. Přidejte se i Vy a pojďte si s námi…

  • Publikováno: 25. 11. 2014

„Festival nabídne možnost vyzkoušet si nejrůznější společenské hry tradiční, méně známé, ale i horké novinky. Seznamte se s nimi při této jedinečné příležitosti a zjistěte, zda a jak vás budou bavit,“ říká jednatelka pořadatelské agentury.  Festival je určen pro zábavu celé rodiny, nabízí zábavu pro každého. Po celou dobu festivalu si kromě společenských her budete moci zkusit, co vše dokážete postavit třeba z magnetické stavebnice nebo z inteligentní konstrukční stavebnice, která podporuje kreativitu a prostorovou představivost Vás i dětí.

Tatínky a jejich syny zcela určitě nadchne sekce modelářů, která nabídne hračky pro dospělé – RC modely vrtulníků, tanků nebo aut, letadel či plachetnic. „Dámy jistě ocení možnost vybrat si líbivý dárek k Vánocům pro svého partnera nebo tatínka přímo v ráji malých i velkých kluků,“ doplňuje Adéla Trávníčková. Malé slečny zaujme možnost navrhnout si a vyrobit šperk z korálků (prstýnek nebo náramek) přímo podle svého gusta.

Pro menší děti je určena i soutěž v rozeznávání potravin zdravých od těch méně zdravých, za což budou odměněny malým dárkem. Jako bonus bude nabízeno i bezplatné měření tělesných hodnot nebo porada zkušené nutriční poradkyně.

Pamatujete si, jak vypadaly hračky Vašeho dětství? A dětství Vašich dědečků a babiček? K vidění budou historické hračky, deskové hry i puzzle z dob dávno minulých! Budete překvapeni, s čím si vším si už dříve mohly děti hrát.

Není snad člověka, který by se nenechal okouzlit duhovými barvami a ladností poletujících bublin. Pojďte se podívat, jak krásné bubliny umí mistři.  Přijďte si zkusit, jak velkou umíte udělat bublinu Vy!

Obdivujete akční hrdiny? Sledujete napjatě střílečky? I vy se můžete stát bojovníkem se zbraní. Čekají Vás laserové zbraně, se kterými rázem zapomenete na poklid před televizní nebo počítačovou obrazovkou.

Malé děti si jistě rády postaví velkou stavebnici z kostek nebo rovnou základ hradu i s věžemi! Možná vezmou s sebou i své paní učitelky, aby jim ukázaly, jak velké a krásně barevné stavebnice z kostek chtějí mít ve své školce.

Máte šikovné ruce a jste schopní drobné práce a soustředění? Pak právě Vás jistě zaujme výroba papírových modelů. Přijďte si je vyrobit v sobotu do připravené dílny.

Milovníky mašinek jistě potěší ukázka rozpracované vlakové dráhy. Zavede nás do kouzelného světa vláčků, lokomotiv a kolejí.

Během obou festivalových dnů se průběžně o program budou starat děti z Domů dětí a mládeže z Pardubic a Hradce Králové. Ukáží, jak zajímavě je možné trávit volný čas v kolektivu dětí se stejnými zájmy. Seznámí nás i s cvičením juda, uvidíme ukázky tanečků
z pardubického tanečního kroužku.
Koho by nelákaly dálky i děje tajemného vesmíru? Zájemce o hvězdnou oblohu jistě potěší vystoupení vedoucího pracovníka z pardubické hvězdárny Barona A. Krause s povídáním
o vesmíru a o fyzikálních pokusech.

Každý, kdo festival navštíví, si určitě najde svou parketu. Přijďte do Kongresového centra AFI Palace v Pardubicích a v hravé atmosféře přivítejte blížící se advent. Budou jej připomínat mimo jiné i vystavené kolekce CD s koledami, pohádkami, vším, co můžete zakoupit jako dárek pod vánoční stromeček. Sváteční náladu blížících se Vánoc podtrhne i zvuk vánočních fléten.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...