Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Nový ročník 72 hodin zaznamenal během tří týdnů již 150 projektů. Uskuteční se již v říjnu

Třetí ročník celorepublikové akce 72 hodin, zaměřené na „zviditelnění“ typově rozmanité dobrovolnické práce a její užitečnosti, zaznamenal od spuštění svého webu počátkem září již 150…

  • Publikováno: 20. 09. 2014

Patronátu se nad letošním ročníkem 72 hodin ujali cestovatel a dobrodruh Dan Přibáň, filmová režisérka Alice Nellis či trojice sportovních redaktorů z České televize Robert Záruba, Petr Vichnar a Vojtěch Bernatský. „Podle mě je velmi důležité ukázat mladé generaci, jak důležité je se pro něco nadchnout a pustit se do toho. Ať je to dobrovolnický projekt či jejich životní rozhodnutí,“ říká badmintonista Petr Koukal.

Pojem „72 hodin“ zahrnuje tři dny nabité dobrovolnickými aktivitami v celé České republice. Kdykoli během daného časového rozmezí – a zároveň libovolně dlouho – se nadšenci ve všech krajích naší vlasti pustí do činností, jimiž pomohou druhým lidem, přírodě nebo svému okolí. Může jí například o uspořádání divadelního či hudebního vystoupení v domově pro seniory, o zorganizování sportovního turnaje pro děti z dětského domova, o sázení dřevin, úklid parku, vyčištění říčního koryta nebo o pomoc při vymalování školky…

„Výsledkem těchto projektů bude mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků. Protože z předchozích dvou let již víme, že brblat nestačí,“ podotýká hlavní koordinátor 72 hodin Ondřej Šejtka.

Jak vysvětlil, projekt je určen dětem i jejich rodičům, mladým lidem, neziskovým organizacím, ale i neformálním skupinám a jednotlivcům. Zkrátka všem těm, kteří se s myšlenkou dobrovolnictví nejen ztotožňují, ale jsou ochotni ji také podpořit svými činy.

„Vymyslete s kamarády projekt, který vás bude bavit, zlepší vaše okolí, pomůže lidem kolem vás, nebo jen někoho potěší. Na našem webu či Facebooku (www.facebook.com/72hodin.cz) naleznete mnoho informací o tom, jak postupovat, aby se vaše nápady proměnily na skutečnost. Dívejte se kolem sebe! Ve vašem okolí je spousta věcí, které se dají vylepšit, mnoho lidí, kteří potřebují pomoc…“ stojí psáno na projektovém webu www.72hodin.cz.

Oproti minulým ročníkům přináší ten letošní i zpestření v podobě fotografické soutěže o deskové hry. Fotosoutěž probíhá od 1. do 30. 9. 2014 a její účastníci mají vyfotografovat trabant v jakékoliv podobě – ať skutečný vůz zmíněné značky, nebo jeho namalovaný obrázek, stylizovaný model, nápis a podobně. „Mottem 72 hodin je BRBLAT NESTAČÍ!“ A kdo někdy slyšel, jak při jízdě brblá trabant, nejspíš pochopí, proč jsme si právě na něj vzpomněli, když jsme vymýšleli soutěžní úkol,“ objasnil místopředseda ČRDM Ondřej Šejtka. Propozice k fotosoutěži naleznou zájemci na již zmíněném webu a v případě potřeby mohou pořadatele kontaktovat na e-mailové adrese fotosoutez@72hodin.cz.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...