Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Anketa Zlatý Ámos ve znamení rekordů

Poslední den minulého roku byl zároveň posledním dnem, kdy mohli žáci základních a středních škol nominovat své oblíbené učitelky a učitele do 20. ročníku ankety Zlatý Ámos.

  • Publikováno: 08. 01. 2013

„V regionálních kolech bude o postup do semifinále usilovat 65 pedagogů, z toho 38 učitelek a 27 učitelů. Je to jeden z historických rekordů ankety,“ konstatuje zakladatel a ředitel Zlatého Ámose Slávek Hrzal. To však zdaleka není poslední rekord jubilejního 20. ročníku této populární ankety.

„Poprvé za 20 let má alespoň jednoho nominovaného každý kraj, poprvé máme nominovaného Angličana, poprvé se do ankety zapojila střední škola pro žáky ve výkonu trestu odnětí svobody,“ doplňuje ředitele tajemnice ankety Jiřina Vrbová. Ale ani to není poslední výjimečnost tohoto ročníku. Poprvé budou oficiálně udělovány titul Krajský Zlatý Ámos, poprvé bude udělován titul Zlatý ředitel.

Podívejme se však ještě trochu na letošní statistiku. Žáci základních škol přihlásili do ankety 41 učitelek a učitelů, studenti škol středních 24. Nejvíce přihlášek přišlo z Moravskoslezského kraje, celkem 20. Na pomyslném druhém místě skončila Praha, kde žáci a studenti přihlásili 14 oblíbených pedagogů, a s osmi nominacemi je na třetím místě Středočeský kraj.

Přihláškou však pro žáky a jejich kantory nic nekončí, naopak vše teprve začíná. V lednu a únoru čekají na nominované a jejich žáky regionální kola ankety. Na ně si musí děti připravit obhajobu svého návrhu. Porota hodnotí, jak si dali žáci záležet na zpracování přihlášky a pětiminutové obhajoby.

Regionální kola Zlatého Ámose však nejsou jen soutěží o postup do semifinále. „Jsou zároveň oceněním všech, kteří byli svými žáky na titul Zlatý Ámos nominováni. Jsou to nejoblíbenější učitelky a nejoblíbenější učitelé na jednotlivých školách a uznání si jistě zaslouží,“ dodává k regionálním kolům Hrzal. Z regionálních kol také vzejdou nositelé titulu Krajský Zlatý Ámos.

Semifinále, kterého se zúčastní vítězové regionálních kol, proběhne 7. března v zrcadlových sálech MŠMT. Finále v kongresovém centru hotelu Olšanka v Praze se uskuteční 22. března. Slavnostní korunovace nového Zlatého Ámose je již tradičně spojena s oslavou Dne učitelů na Kantorském bále v sobotu 23. března v Národním domě na Smíchově.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...