Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Rok v Zeměpisné společnosti ve fotografiích

V sobotu 10. 11. byla v prostorách Střediska volného času Lužánky otevřena nová výstava fotografií členů Zeměpisné společnosti „Po cestách vlasti“ Brno.

  • Publikováno: 14. 11. 2012

Členové Zeměpisné společnosti „Po cestách vlasti“ Brno, kteří výstavu připravili, si tak připomněli 59. výročí založení své tábornické skupiny. Výstava bude v chodbě pobočky na Lidické k zhlédnutí až do konce listopadu.

Výstava představuje činnost Zeměpisné společnosti od září 2011 do července 2012. Fotografie z jednodenních výletů, víkendových výprav a pochodů a ze zimního i letního tábora ilustrují průběh roku v Zeměpisné společnosti a činnosti, kterým se její členové věnují.

„Chtěli jsme prostřednictvím fotek vyjádřit koloběh roku v Zeměpisné společnosti. I když se pořád snažíme svou činnost ozvláštňovat, vymýšlet nové aktivity a vyrážet na nová místa, některé věci prostě děláme stejně už mnoho let. Jak ale fotky ukazují, žádná naše akce není stereotypní – můžete vidět děti na vodě, na kolech, při turistice, slaňování i dalších aktivitách,“ uvedla výstavu jedna z organizátorek.

V rámci Zeměpisné společnosti funguje celkem pět samostatných oddílů, jejichž náplň činnosti výstava ilustruje. I když je svým zaměřením každý oddíl trochu jiný, pojící myšlenkou Zeměpisné společnosti je pobyt v přírodě a turistika.

„Myslím si, že z fotek je vidět, že nás všechny naše práce baví. Výstava může být připomenutím zážitků z loňska, ale taky inspirací pro ostatní turistické oddíly a obecně pro ty, kteří se věnují práci s dětmi a mládeží,“ dodává vedoucí Zeměpisné společnosti Martin Hlavoň.

Zeměpisná společnost „Po cestách vlasti“ Brno je jednou z Tábornických skupin Pionýra, která se už téměř šedesát let věnuje celoroční intenzivní práci s dětmi. Děti se v přátelském kolektivu hravou formou učí samostatnosti, odpovědnosti či toleranci a mnoha praktickým dovednostem.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...