Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Společný koncert Zpěváčků a Sláviků v Martinickém paláci

Přijďte na slavnostní koncert „Zpěváček - Slávik 2012“, pořádaný v pátek 12. října 2012 od 18 hod. v Martinickém paláci v Praze.

V programu mezinárodního koncertu vystoupí nejmladší interpreti lidových písní, vítězové národních soutěží České a Slovenské republiky za rok 2012 „Zpěváček“ a „Slávik Slovenska“. Společné galakoncerty Zpěváčků a Sláviků jsou tradičním vyvrcholením obou soutěží, pořádaných na Slovensku od roku 1990 a 18 let v České republice.

Mladé talenty doprovodí Orchestr lidových nástrojů Vojenského uměleckého souboru Ondráš pod vedením primáše Lubomíra Graffeho a Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů s primášem Františkem Černým.

Hlasy dětí, které se dostaly v konkurenci několika tisíců účastníků na nejvyšší stupínky letošní soutěže Zpěváček a Slávik Slovenska, uslyšíte v Martinickém paláci spolu s vítězi folklorních soutěží a festivalů z Rumunska, Bulharska, Polska, Ruska a Íránu.

Účinkují: Patrik Havlík (Zlatý Zpěváček), Patrik Hradecký a Sára Kokešová (Stříbrní Zpěváčci), Tomáš Harvánek a Tereza Kachlová (Bronzoví Zpěváčci), Hana Pauelová a Marianna Čuchtová (Zlatí Slávici Slovenska), Julian Enrik Smoliga (laureát Slávika Slovenska), Ivelina Denkova (Bulharsko), Karolina Kontek s hudebním doprovodem Piotr Górecki – dudy, Paweł Zawadzki – podvázané housle (Polsko), Larisa Sokolova (Rusko), Roxana Siciu (Rumunsko) a (Írán).

Hosty koncertu jsou primáš Orchestru lidových nástrojů Slovenského rozhlasu Mirko Dudík a houslistka Markéta Janoušková. Během programu bude udělena jednomu ze Zpěváčků Cena generálního ředitele Českého rozhlasu za nejmilejší hlas na rozhlasové nahrávce.

Nad galakoncerty „Zpěváček – Slávik 2012“ převzali záštitu ministryně kultury ČR Alena Hanáková, ministr kultury SR Marek Maďarič, státní tajemnice a náměstkyně ministra školství, mládeže a tělovýchovy ČR Eva Bartoňová, starosta MČ Praha 1 Oldřich Lomecký a operní zpěvák, mistr Peter Dvorský.

Pořádá Folklorní sdružení ČR, Český rozhlas, Armáda ČR, MČ Praha 1, Přípravný výbor Slávik Slovenska ve spolupráci s Národním osvětovým centrem Bratislava. S podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Ministerstva kultury ČR. Mediálními partnery jsou Český rozhlas, ČT studio Ostrava, Mediatel-Zlaté stránky, Radio Proglas, Dětská tisková agentura, TV NOE, www.borovice.cz, Literární noviny, časopis FOLKLOR.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...