Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Chaloupky letos uspořádají oslavy Dne Země na čtyřech místech Vysočiny

Obecně prospěšná společnost Chaloupky uspořádá v termínu od 20. do 22. dubna hned čtyři akce k příležitosti mezinárodního Dne Země.

  • Publikováno: 17. 04. 2012

Akce pro veřejnost se již tradičně uskuteční na pracovišti Chaloupek u Kněžic, v Balinském údolí u Velkého Meziříčí, v Horní Krupé a nově také v okolí Nového Města na Moravě ve Žďárských vrších.

Den Země o Zemi u Kněžic – 22. 4. 2012 od 10:00 do 16:00

Den Země na Chaloupkách u Kněžic bude letos zaměřen na ekologické a sociální problémy na planetě Zemi.

„Vydejte se s námi do Číny, Tibetu, Mongolska, Brazílie nebo Ameriky. Budete si moci vyrobit vlastní zeměkouli, zúčastnit se turnaje ve hře Ekopolis nebo se podívat na zajímavý dokument z ozvěn ekofilmu,“ láká na akci Martin Kříž, hlavní pořadatel. Na místě bude možné ochutnat jídla z celého světa, posedět v čajovně, svézt se na koni nebo povoze. Akci zpestří vystoupení folklorního souboru Okřešánek.

Začátek akce je v sobotu 22. 4. od 10 hodin, konec je plánovaný na 16. hodinu.

Den Země v přírodním parku Balinské údolí u Velkého Meziříčí – 22. 4. 2012 od 13:00 do 18:00

„Vydejte se s námi přírodním parkem. Průvodci vám budou zvířecí obyvatelé Balinského údolí. Porovnejte s nimi svoje schopnosti a zjistěte, jestli máte všech pět pohromadě,“ zve s úsměvem Jana Audy, vedoucí pracoviště Chaloupek ve Velkém Meziříčí.

Trasa dlouhá asi 5 km se otevře v neděli 22. 4. od 13 hodin. Je sjízdná také pro kočárky a začíná u vstupu do Balinského údolí u silnice Velké Meziříčí – Uhřínov naproti odbočce k hotelu Amerika a končí v Balinách. Po cestě údolím bude pro účastníky připraveno množství aktivit a zajímavostí. Chybět nebude například ukázka živých dravců, poslouchání hlasů přírody a test lidských smyslů, ukázka psích dovedností, plavba na loďkách nebo hra na šamanské hudební nástroje.

Na akci bude zajištěno občerstvení (pečení placek, opékaní špekáčků, grilování). Předpokládaný konec je v Balinách v 18 hodin.

Den Země Za Humny v Horní Krupé – 21. 4. 2012 od 9:00 do 17:00

Den Země v Horní Krupé je každoročně spojen s dopoledním úklidem přírody v rámci akce „Čistá Vysočina“. Sraz zájemců o úklid je v sobotu 21. 4. v 9 hodin před Krupskou školou. Pro uklízející bude poté připraven oběd.

Po úklidu přírody následuje od 14 hodin odpolední zábavný a vzdělávací program pro malé i velké. Program bude připraven na vznikající přírodní stezce Za humny, která se nachází za venkovským komunitním centrem Krupská škola.

„Tímto odpolednem chceme podpořit myšlenku přírodní stezky – všímat si běžné, zemědělské, pro někoho nezajímavé, krajiny, která však vytváří celkový ráz české krajiny a vztah běžných lidí k ní,“ vysvětluje Iva Kopecká, vedoucí chaloupeckého pracoviště Horní Krupá.

Na jednotlivých stanovištích, která si mohou lidé projít v menších skupinkách (i rodiny s dětmi), budou připraveny staročeské hry, lanové překážky, hledání pokladu pomocí GPS nebo výroba kytiček z vrbových proutků.

Neváhej a choď aneb Den Země ve Žďárských vrších – 20. 4. 2012 a 21. 4. 2012

Akce na podporu pěší chůze. Připraveny budou trasy od 4 do 100km v oblasti Žďárských vrchů. Zájemci o nejdelší putování startují již v pátek 20. 4. v podvečer.
Začátky všech tras jsou v Horáckém muzeu v Novém Městě na Moravě.

Trasa 100km, 75km a noční 50km – pátek 20. 4. 2012 od 22:00 do 24:00.
Trasy 50km a 27km – sobota 21. 4. 2012 od 7:00.
Trasa 4km – sobota 21. 4. 2012 od 10:00 do 16:00 – blízké okolí Nového Města na Moravě, trasa je určena především dětem s doprovodem dospělých – na účastníky čeká překvapení.

Všechny trasy jsou vedeny většinou po značených turistických cestách v CHKO Žďárské vrchy, noční úseky po asfaltových silničkách s minimálním provozem.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...