Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Dětský čin roku a Whirlpool rozdával v Brně

Předseda nadačního fondu Dětský čin roku již předal šek na spotřebič dle vlastního výběru škole, která je jednou z nejaktivnějších škol v rámci projektu Dětský čin roku.

  • Publikováno: 17. 11. 2011

Šek získala Základní škole při fakultní nemocnici, Brno, Černopolní 9.

Spotřebič věnoval při příležitosti oslav 100. výročí založení značky Whirlpool, hlavního partnera projektu DČR. Ten právě dnes rozdával po celé ČR, jen v Brně rozdal ceny za statisíce korun.

Zástupci ZŠ při FN, Brno, Černopolní 9 si ze spotřebičů vybrali inteligentní sušičku Whirlpool AZA-HP 7781 se šestým smyslem, která jim nejen ulehčí práci, ale také ušetří prostor věnovaný sušení prádla. Předseda nadačního fondu Dětský čin roku Ján živný dnes předal tento spotřebič Mgr. Ilce Vaďurové, ředitelce školy.

„Jsem velmi rád, že můžeme v rámci oslav sta let značky Whirlpool předat tento spotřebič ZŠ při FN, Brno, Černopolní 9, protože si velice vážíme jejich přístupu k projektu Dětský čin roku a k motivaci svých žáků, aby se nebáli o dobrých skutcích mluvit a vykonávat je. To je totiž smyslem projektu a přáním nás všech, kteří za Dětským činem roku stojí,“ poděkoval Ján Živný.

ZŠ při FN, Brno, Černopolní 9 „odchovala“ již 5 vítězů Dětského činu roku
Děti ze ZŠ při FN jsou motivovány učiteli v rámci hodin českého jazyka, aby se zapojily do projektu Dětský čin roku, a v posledních 3 letech se žákům daří umisťovat na předních místech. Vítězkou kategorie Pomoc jiným dětem byla v roce 2010 Alena Mochťáková s příběhem o své dobrovolnické aktivitě v Centru sociálních služeb. V roce 2009 byli oceněni Michal Šebesta (kategorie Pomoc rodině s příběhem Pomoc babičce), Klára Rejdová (kategorie Pomoc jiným dětem s příběhem Trable s marihuanou) a Zvláštní cenu Učitelských novin obdržel Tomáš Procházka s příběhem Pomoc v jedné velké rodině.

„V jednotlivých kategoriích již bylo oceněno 5 dětí ze ZŠ při FN, a přestože již tito vítězové odešli domů, jejich vítězství jim přineslo radost a představovalo také velký úspěch pro nás, jejich učitele. Navíc naše škola díky vítězství žáků získala finanční příspěvek na nákup školních pomůcek, a tak si výhry užijí i naši současní pacienti, kterým se snažíme zpestřit výuku na lůžku, modernizovat školní pomůcky a také rozšířit jejich možnosti, jak strávit čas v nemocnici,“ říká ředitelka školy ZŠ při FN, Brno, Černopolní 9, Mgr. Ilka Vaďurová.

Oslavy po celé ČR
Společnost Whirlpool se v rámci oslav stého výročí značky zúčastnila 11. 11. mnoha kulturních akcí po celé ČR, kde rozdala desítky svých spotřebičů za téměř půl milionu korun. V Jihomoravském kraji se dárky rozdávaly na Svatomartinských hodech a Svatomartinské veselici v Brně nebo v brněnské Veselé kavárně. V Moravskoslezském kraji například na charitativní akci Koncert pro školku v Ostravě.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...