Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Albert Triatlon Tour – blíž ke svému snu

1. ročník celorepublikové série triatlonových závodů Albert Triatlon Tour je určený dětem z dětských domovů i úplných rodin.

  • Publikováno: 14. 04. 2011

Cílem projektu, pořádaném Nadačním fondem Albert ve spolupráci s triatlonistou Tomášem Slavatou, je nejenom přivést děti ke sportu, ale také v nich probudit soutěživost, zdravé sebevědomí, motivovat je k výkonům a pobavit.

Prostřednictvím vlastního příběhu bych rád těmto mladým lidem ukázal cestu jak bojovat i přesto, že člověk vyrůstá v nelehkých poměrech,“ říká profesionální sportovec a sám pěstoun dvou dětí Tomáš Slavata.

„Motivace osobním příběhem je důležitá a proto jsme se rozhodli na projektu spolupracovat právě s Tomášem Slavatou, který má s dětským domovem vlastní zkušenost,“ vysvětluje Pavel Mikoška, předseda správní rady Nadačního fondu Albert.

Celý projekt odstartoval v lednu besedami Tomáše Slavaty o sportu a jeho životním příběhu ve vybraných dětských domovech ve všech krajích republiky. „Děti na besedách hltají každé moje slovo a mně předávat jim chuť žít svůj sen neskutečně nabíjí. V každém dětském domově předám dětem kolo značky Author určené pro tréninky. Věřím, že se závodů zúčastní také děti z normálně fungujících rodin i ty, pro které sport doposud nebyl koníčkem číslo jedna,“ slibuje si Tomáš Slavata.

Série závodů začne 19. května před pražskou prodejnou Albert v Galerii Butovice. Dopoledne proběhnou závody pro děti z pražských škol, odpoledne pro děti z dětských domovů. Postupně budou navazovat závody ve všech krajích republiky a vyvrcholí finálovou exhibicí 10. září opět v Nových Butovicích.

Albert Triatlon Tour se mohou účastnit dívky i chlapci ve věku od 7 do 18 let. Soutěžící budou rozděleni do pěti kategorií dle věku a utkají se v disciplínách „kachny“, jízda na kole a běh. Zástupci dětských domovů v jednom kraji budou bojovat mezi sebou. Pět nejlepších dívek a chlapců z každé věkové kategorie v daném kraji postupuje do finále.
Hlavní cenou pro výherce každé kategorie bude horské kolo, nejlepší finalisté pojedou za odměnu na týdenní soustředění do francouzského Nice.

Projekt Albert Triatlon Tour je podpořen částkou 1 358 000 korun z charitativního projektu značky Albert „S Bertíkem za dětským úsměvem“ a svým nákupem na něj přispěli zákazníci prodejen Albert v celé republice. Značka Albert se dlouhodobě věnuje podpoře dětí z dětských domovů a sociálně znevýhodněných skupin a usnadnění jejich integrace do života. Nadační fond Albert je generálním partnerem projektu, záštitu převzal Český svaz triatlonu. Dalšími partnery jsou firmy Author, DKNW media, Český rozhlas 2 Praha a časopis pro děti z dětských domovů Zámeček.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...