Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Den zamyšlení

22. února slaví už více než 80 let 40 milionů skautů a skautek na celém světě Den zamyšlení – „Thinking day“.

  • Publikováno: 21. 02. 2011

V posledních letech se tento den stal nejen oslavou velkého skautského svátku, ale také ohlédnutím za okolním světem. Letošním tématem Dne zamyšlení je „Rovnost mužů a žen a zlepšování postavení žen ve společnosti“.

Den zamyšlení se slaví na celém světě – tedy ve 217 různých zemích a teritoriích, kde skauting existuje – trochu jinak. V České republice se skauti schází, slaví svůj velký svátek, zpívají, ale také hrají hry s mezinárodní tematikou.

Den zamyšlení vnímáme především jako příležitost ukázat dětem svět jinýma očima. Právě díky hrám s globální tematikou mají děti šanci nahlédnout do jiných zemí a zjistit, jak se v nich žije, jaké mají problémy. To jim pomáhá nejen pochopit obyvatele jiných zemí, ale také se zamyslet nad globálními problémy lidstva, vědět, jak pomoci i kde najít informace,“ uvedla Veronika Horová, zahraniční zpravodajka.

Dvaadvacátý únor se stal velkým skautským svátkem a všichni skauti na celém světě se otevírají celému světu. Právě zde využívají svoje kontakty na skauty z jiných zemí, které získali na různých mezinárodních akcích, jako je třeba jamboree – mezinárodní setkání skautů. To všechno napříč národy, etniky, přes hranice států i náboženství.

22. února je nejen datem narození prvního skauta na světě, zakladatele světového skautingu Roberta Baden Powella, ale ve stejný den, byť o 32 let později, se narodila pozdější světová šéfka skautek a také Powellova žena, Olave Baden-Powellová.

Skautské hnutí, které má na celém světě přes 40 milionů členů a prošlo jím přes půl miliardy lidí, mezi Čechy mnoho významných osobností, oslavilo v roce 2007 sto let od začátku své existence.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...