Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Volnočasové aktivity výrazně ovlivňují hodnotový systém dětí

V době, kdy narůstá kriminalita mladistvých, je pedagogické ovlivňování volného času významným činitelem při formování dětí a dospívajících v oblasti utváření hodnot a morálních vlastností.

  • Publikováno: 12. 05. 2010

Odborníci se shodují, že dítě, které má svého koníčka a vyplněný volný čas, nepodlehne tak snadno negativním asociálním vlivům. Proto chce letošní jihlavská Bambiriáda nabídnout dětem i rodičům přehled různých organizací a sdružení, které naplňují volný čas a zároveň pozitivně působí na výchovu.

„Volný čas jako fenomén dvacátého prvního století prochází určitými změnami. Sport i kultura se staly komerční záležitostí a informační technologie pronikly do všech oblastí života. Na předních příčkách pořadí trávení volného času je televize, počítač, internet, poslech hudby, návštěvy restauračních zařízení a nicnedělání,“ popisuje dlouholetý pracovník s mládeží Martin Paclík.
A co je vlastně podstatou Bambiriády? „Je to prezentace organizací, které se věnují volnočasovým aktivitám v našem kraji. Každý, kdo přijede, se může detailně seznámit s jejich činností, na cokoliv se zeptat a získat inspiraci.“

Bambiriáda patří již k tradičním jarním akcím na Vysočině. Letos připadá na víkend 21. a 22. května a proběhne v areálu jihlavského kina Heulos.
Pořadatelem je krajská rada dětí a mládeže, která funguje jako koordinátor všech neziskových organizacích v kraji Vysočina a zprostředkovává komunikaci mezi krajem, orgány státní správy a zajišťuje přísun informací všem členům a zájemcům z oblasti volnočasových a sportovních aktivit a práce s mládeží. 


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...