Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Studenti ztrácejí zájem o blogy

Studenti ztrácejí zájem o blogy. V ČR jich už 200 píše na vlastní internetový magazín.

  • Publikováno: 10. 02. 2010

Ačkoliv například internetové stránky Blog.cz patří na českém internetu mezi desítku nejnavštěvovanějších, v prosinci byla jeho návštěvnost podle výzkumu NetMonitor o 4 % nižší. Pokles zájmu o blogy hlásí i ze zahraničí. Podle britského listu The Independent dávají mladí lidé přednost různým sociálním sítím. V Česku se už 200 studentů autorsky podílí na vlastním magazínu Topzine.cz.

Podle dat Eurostatu z roku 2008, kdy zájem o blogy zažíval největší boom, využívalo internet ke psaní vlastního blogu průměrně 14 % studentů starších 16 let ze zemí EU27. Tou dobou u nás využívalo stejné možnosti internetu jen 8 % studentů. Od té doby však zájem o blogy lidmi ve věku 18 až 29 let podle studie organizace Pew Internet & American Life Project mírně upadá. 

Na tomto trendu se podílejí sociální sítě, kterým dávají mladí lidé v komunikaci přednost. V České republice skupina okolo 200 studentů vede vlastní internetový magazín Topzine.cz, v jehož řadách jsou i bývalí mladí blogeři. 

„Krátce po tom, co jsme loni v květnu v osmičlenném týmu uvedli Topzine.cz do provozu ve veřejné beta verzi, jsme ke spolupráci vyzvali několik předem vytipovaných blogerů. Pro většinu z nich je náš magazín lepším kanálem k prezentaci své tvorby než původní blog. Navíc získají praxi a načerpají znalosti svých starších kolegů a potkají zajímavé osobnosti,“ uvedl zakladatel a koordinátor projektu Martin Peška. 

Na Topzine.cz v současnosti studenti přispívají do jedenácti rubrik ze spektra zájmu svých vrstevníků. Většina tvorby je věnována kultuře, vzdělání, nakupování, návštěvám gastronomických zařízení, nakupování, módě a životnímu stylu. 

„Když jsme začínali v pár lidech, publikovali jsme zhruba pět příspěvků za týden. Dnes má každá rubrika svého editora, korektora a početný tým fotografů a redaktorů, který publikuje celkem okolo 15 článků denně. Jen od září se náš tým ztrojnásobil a každý den nám nyní chodí e-mail zhruba od 30 mladých lidí, kteří mají zájem se k nám přidat,“ řekl dvaadvacetiletý Peška, který o Topzine.cz píše svou bakalářkou práci.

 

www.topzine.cz


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...