Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Hercem, ekologem, k jogínům i na masopust: od ledna do března šest víkendů s Tamjdemem

Dvakrát do měsíce, čtvrtým rokem, vyjíždí jako parta 15-20 mladých lidí do různých koutů České republiky vstříc dobrovolnickým zážitkům. Už si zažili leccos jako natěrači, trhači lístků,…

  • Publikováno: 18. 12. 2009

Potkávají dobrovolníky, kteří přijeli na rok pracovat do Čech, poznávají české nevládní organizace a pomáhají jim v jejich práci, dozvídají se více odborných informací z daného oboru a zkouší si různé profese.

16. – 18. leden – Pomalujme zdi a buďme kreativní v Duze Wings
Otevřený klub pro děti a mládež ve věku od 6 do 15 let Duha Ulice je součástí Centra volného času Duhy Wings v Ostravě. Zde může mládež smysluplně trávit svůj volný čas, dále klub pořádá jednodenní výlety, víkendové akce a pobyty a jednou ročně letní tábor.
My jedeme do Ostravy za účelem vymalovat klub za použití různých materiálů a technik – street art, koláž, spreje a grafiti – a skutečně popustit uzdu fantazii. Kdo máte chuť si v lednu kromě učení taky něco užít, přidejte se k nám!

29. – 31. leden – Na dříví do lesa v okolí Šrí Dévpuridží ášramu
I jogíni v centru Jógy v denním životě–Šrí Dévpuridží Ášram, ve Žďárci u Skutče, si musí přes zimu něčím topit. Jelikož v centru stráví hodně času přednášením o józe, kurzy vaření, meditačním malováním, setkáváním a karmajógou, rozhodli jsme se jim v lednu vyjet na pomoc se sekáním a skládáním dříví. Kromě práce nás bude čekat zajímavá přednáška o józe a vegetariáni si zde přijdou skutečně na své!

19. – 21. únor – Masopustní veselí v Kamence
V minulém roce pořádala Naše Kamenka první tradiční masopustní rej a my jsme se ji rozhodli v roce 2010 podpořit. Znásobíme řady masek v průvodu, zpestříme ho původními tanci a hlavně doplníme řady muzikantů. Pojeďte s námi rozvíjet nově založenou tradici.

26.–28. únor–Do Švestkového dvora Divadla Continuo
Aby mělo kde připravovat nová představení a pořádat divadelní dílny pod širým nebem, zakoupilo pohybové a výtvarné Divadlo Continuo již v roce 1995 statek u Českých Budějovic. Snaží se zde vybudovat a provozovat divadelní centrum fungující mimo město a podporovat tak práci malých nezávislých skupin.
Chystáme se ansámblu vypomoci se zušlechťováním parádních maringotek i statku samotného. Spát budeme přímo v maringotkách. Pojeďte s námi seznámit se s mladými herci z celého světa a zanechat za sebou kus práce!

12. – 14. březen – Stavíme bájnou stezku napříč parkem Toulcova dvora
Již se stalo tradicí, že na jaře každého nového roku spojujeme naše síly s YEE–Youth and Environment Europe, mezinárodní ekologickou mládežnickou organizací se sídlem na Toulcově dvoře v Praze. Tentokráte dokončíme v parku stezku z kamenů a dřeva, kterou jsme začali budovat na jednom z předešlých Tamjdemů, dozvíme se něco o životním prostředí a strávíme bezva chvíle v oáze uprostřed Prahy.

26. – 28. březen – Hercem na jeden den v o.s. Benediktus
Občanské sdružení Benediktus je sdružení lidí, kteří na základě křesťanských hodnot žijí život ve společenství zdravých lidí a lidí s postižením.
Každoročního představení Pašijové hry, která se hraje pro širokou veřejnost v předvelikonočním týdnu, by se mělo zúčastnit na 60 dobrovolníků spolu s klienty sdružení. S námi máte příležitost doplnit tento počet a strávit víkend trochu jinou dobrovolnickou činností.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...