Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Svoboda a odpovědnost – téma semináře pro 700 skautů z celé ČR

Jaký je po dvaceti letech vztah dnešních mladých lidí ke svobodě? To je téma semináře pro sedm set skautů a skautek, který doplní víkend plný tance, divadla, zpěvu a výtvarného umění. A právě…

  • Publikováno: 03. 12. 2009

ročník „Mikulášského víkendu“.

Skauting byl v českých zemích jednou zakázán nacisty a dvakrát komunisty. „Dvacet let je doba, kdy už je třeba připomínat sobě i mladým, jak to dříve vypadalo,“ popisuje šéfka Mikulášského semináře Tereza Petráňová, proč zvolili právě toto téma.

Ze všech koutů Česka dorazí na sedm set lidí starších patnácti let do hlavního města, kde prožijí tři předvánoční dny plné různorodého programu. V pátek je čeká vyhlášení soutěže tvořivosti Polibek múzy, kde budou oceněni ti nejlepší v oborech literatura, fotografie, hudba, film, výtvarno a divadlo. Letošní ročník má téma „Kouzlo svobody“.

Na sobotu je připraven tradiční Mikulášský seminář, který bude probíhat od 9 do 16 hodin na Právnické fakultě UK. Program bude rozmanitý – zazní přednášky a diskuze od různých osobností. Bude se hovořit o kouzlu svobody, hodnotě slova v dnešní společnosti, ale na programu jsou i témata jako předsudky, xenofobie a rasismus, jak umění odráží dobu svého vzniku nebo odpovědnost v mezinárodním měřítku.
Během semináře budou přednášet odborníci i významné osobnosti, mezi kterými se objeví např. uznávaný ekonom a filozof Prof. PhDr. Jan Sokol, PhD. CSc., ombudsman JUDr. Otakar Motejl, vedoucí katedry Občanské výchovy a filozofie na PedF UK Prof. PhDr. Anna Hogenová, CSc., bývalý ministr zahraničí Jiří Šedivý a mnoho dalších.

Celý víkend zakončí sobotní Taneční večer pro všechny, kdo si budou chtít odpočinout od vážných témat, a v neděli také Přehlídka filmů, kde se budou promítat snímky, které zvítězily v soutěži tvořivosti.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...