Přidat inzerci

Facebook

Navigace


V rámci Expedice Mars 2009 zažijí děti simulovaný let na Mars

Patnáct dětí mezi 10 a 17 lety poletí v lednu na Mars... skoro. Simulovaný let na Mars bude hlavní cenou v soutěži Expedice Mars 2009, která byla letos již pošesté zahájena na začátku října. …

  • Publikováno: 18. 11. 2009

Start konkurzu do dětské vesmírné posádky společně s téměř padesátkou skutečných kosmonautů odpočítal jako patron expedice kosmonaut Vladimír Remek.

Děti, které se chtějí expedice zúčastnit, mají tu možnost do 30. listopadu 2009. Do té doby se musí registrovat a vyplnit vstupní test o dvaceti otázkách a po něm ještě jeden, který bude již o poznání těžší.
V dalších úrovních konkurzu pak budou adepti na místa v dětské kosmické posádce postupovat až do semifinále a finále, které bude v době pololetních prázdnin.

Na závěrečném setkání světového kongresu astronautů bylo pro organizátora simulovaných letů dětských posádek do vesmíru – Dětskou tiskovou agenturu – nejen startem dalšího ročníku. Předseda DTA Slávek Hrzal tam navíc převzal bronzovou medaili Světové asociace kosmonautů právě za organizování simulovaných letů dětských posádek do vesmíru.
„Ocenění si velice vážím. Kdyby to šlo, rozdělil bych medaili na kousky a předal je všem spoluorganizátorům, partnerům a sponzorům, kteří se na organizaci simulovaných letů do vesmíru podílejí. Patří totiž stejným dílem nám všem. Bez obětavých a spolehlivých lidí, kteří tvoří dobrou partu, by se žádná expedice nikdy neuskutečnila,“ řekl Hrzal.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...