Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Humanitární akce v rámci Bambiriády 2009 pomůže škole v kosovské obci

Nás se to týká - tak zní motto letošní Bambiriády, která začíná již zítra. Základní škola v kosovské obci Šajkovac je cílem humanitární zásilky v ceně zhruba 100 000 korun. Tvoří ji vybavení…

  • Publikováno: 03. 06. 2009

Přepravu daru věnovaného kosovské škole zajistila Armáda ČR ve spolupráci s Českou radou dětí a mládeže (ČRDM), organizátorkou celé Bambiriády.

„Jsem ráda, že jsme v rámci Bambiriády 2009 mohli i tímto způsobem naplnit motto letošního ročníku – Nás se to týká – a pomohli jsme alespoň částečně zlepšit studijní podmínky kosovských dětí,“ říká projektová manažerka Bambiriády Blanka Lišková.

Symbolický šek, za nímž se skrývá materiální pomoc odeslaná do Šajkovace, bude předán 4. června při slavnostním zahájení Bambiriády 2009 v Praze na Střeleckém ostrově.

Firma Office-centrum, jež se stala hlavním partnerem humanitární akce, zajistila kompletní vybavení třídy lavicemi, židlemi, katedrou, tabulí a „obyčejnými“ školními potřebami, jako jsou sešity, tužky, pastelky, vodové barvy a štětce. Česká rada dětí a mládeže zase přispěla již zmíněným počítačovým vybavením, a to i díky sbírce, kterou vyhlásila mezi svými členskými sdruženími.

Ke sbírce se vedle ČRDM připojily Rada dětí a mládeže Moravskoslezského kraje (RADAMOK), Rada dětí a mládeže kraje Vysočina, Duha – sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi, Národní parlament dětí a mládeže (NPDM), Středočeská krajská organizace Pionýra a Salesiánské hnutí mládeže.

Česká rada dětí a mládeže jako pořadatelka Bambiriády spolupracuje s Armádou ČR již jedenáctým rokem a letošní humanitární akcí se tato kooperace opět prohloubila.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...