Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Plzeňané a skauti věnovali handicapovaným dětem 24 103 Kč

Skauti z plzeňského střediska STŘELA věnovali sdružení Ty a Já 24 103 Kč. Finanční prostředky získali ve dnech 16.-22. prosince 2008 prodejem vlastnoručních výrobků ve svém vánočním stánku…

  • Publikováno: 11. 01. 2009

Peníze od Plzeňanů nyní pomohou tělesně a mentálně handicapovaným dětem a mládeži v začleňování se do běžného života.

Koncem loňského roku skauti otevřeli svůj tradiční vánoční stánek již podeváté. Denně v něm kolemjdoucím nabízeli netradiční vánoční dárky, které sami vyráběli během podzimu na skautských schůzkách. V nabídce tak nechyběly ručně vyráběné svíčky, originální trička a nákupní tašky, šperky, zdobené perníčky a mnoho dalšího. O tom, že výrobky měly úspěch svědčí i to, že se podařilo vybrat rekordní částku, která přesáhla předchozí výtěžek o pět tisíc korun. Ve večerních hodinách byl stánek navíc osvětlován čistou cykloenergií, jejíž výrobu si zájemci mohli sami vyzkoušet šlapáním na jízdním kole.

V roce 2007 skauti věnovali téměř 19 tisíc korun občanskému sdružení Motýl. Tentokrát výtěžkem sbírky podpořili další plzeňské sdružení.
„Za získané prostředky pořídíme nový nábytek a šicí stroj pro klubové centrum sdružení. Současný nábytek je starý a příliš nevyhovuje vozíčkářům. Chceme tedy koupit nové stoly, šicí stroj zas využijeme v našem centru při výtvarném a dramatickém kroužku. Budeme na něm šít například kostýmy do našich her,“ přibližuje využití výtěžku sbírky Jitka Vachulková ze sdružení Ty a Já. Mezi další organizace, které v minulých letech získaly od skautů finanční podporu, patří plzeňská Diakonie ČCE nebo Nadační fond Klíček, provozující dětský hospic v Malejovicích.

Skauti již teď slibují, že Plzeňané jejich vánoční stánek naleznou v ulicích města i letos opět plný nových nápadů a dárků, které jsou opravdovými vánočními dárky.
„Vánoční stánek, vedle snahy získat co největší finanční pomoc pro adresáta sbírky, slouží jako výborný výchovný prostředek pro členy a členky skautských oddílů střediska STŘELA. Do výroby, příprav a realizace se tentokrát zapojilo na 150 lidí, kteří dokázali, že jim život znevýhodněných spoluobčanů není lhostejný. Dokázali, že pomáhat můžeme v jakémkoli věku a nejen finančně, a že spolupráce kouzlí nevídané výsledky,“ shrnuje přínos letošní sbírky skautská vedoucí Dana Singerová, 23letá studentka Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a koordinátorka akce.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...