Přidat inzerci

Facebook

Navigace


200 zašitých na Střeleckém ostrově v Praze

V sobotu 18. října se před pražským Národním divadlem a na Kampě shromáždí přes 200 skautů ve věku mezi 15 a 26 lety. Celé setkání vrcholí na Střeleckém ostrově, kde se v 10 hodin všichni…

  • Publikováno: 17. 10. 2008

Během zbytku odpoledne bude po celé Praze připraveno přes 150 hodin různých aktivit od streetartu, přípravu her pro handicapované v centru Klokánek, absurdního divadla pro kolemjdoucí na Andělu, až po geocaching v centru Prahy. Akci Z Prahy, viď? ukončí večerní koncert skupiny Znouzectnost.
Přínos akce vnímám zejména v tom, že se mají tito mladí lidé šanci setkat. Skaut je organizace mladých lidí a díky tomu, že se budou znát osobně, může vše fungovat, jak má. Díky podobným akcím mohou pak navázat přátelství na celý život, uvádí hlavní organizátor akce Miloš Říha.
Chystáme se tam s kamarády, protože je to skvělá šance zažít spousta netradičních věcí nejen v centru Prahy a navíc poznat spoustu nových lidí, uvádí Magdaléna Žárská, jedna z chystajících se účastnic.
Akce začíná na dvou pražských březích. Je totiž motivovaná soubojem skautů z obou břehů, kteří se nakonec setkají na Střeleckém ostrově a spojí v jedno. Přes 200 skautů se šátkem kolem krku bude tvořit obrovský nápis Pozdrav z Prahy tím, že se v menších skupinkách budou zašívat do kusů látky, ze kterých nápis vznikne. Pozdrav pak rozešlou všem skautům stejného věku v celé republice.
Kromě streetartu, přípravy her pro handicapované v centru Klokánek, absurdního divadla pro kolemjdoucí na Andělu, geocachingu v centru Prahy, nebo setkání Na plovárně se starostou skautů Josefem Výprachtickým, mohou skauti navštívit ještě řadu dalších aktivit po celé Praze.
Skautské hnutí, které má na celém světě přes 40 milionů členů a prošlo jím přes půl miliardy lidí, má mezi Čechy mnoho významných osobností, oslavilo v roce 2007 sto let od začátku své existence. V Praze sdružuje přes 5 000 členů.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...