Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Poslední týden mají dobrovolníci na přihlášení svého projektu!

Uzávěrka 7. ročníku programu Make a Connection - Připoj se se blíží! Už jen do konce června mají mladí lide šanci přihlásit své vlastní projekty a získat na ně finanční podporu ve výši až 50…

  • Publikováno: 24. 06. 2008

Přečtěte si podmínky účasti v programu, stáhněte si a vyplňte formulář žádosti o grant a nejpozději do 30. června 2008 ho zaregistrujte online na www.pripojse.cz a pošlete poštou,“ vzkazuje mladým lidem Roman Málek z Občanského sdružení Altus.

Program určený mladým lidem (16-26 let) v České republice a je zaměřen na podporu jejich dobrovolnictví a vztahu ke komunitě, v níž žijí a jejich vzdělávání. Mladí lidé díky programu mohou získat finanční podporu na svůj vlastní projekt, zrealizovat ho a nabýt mnoho nových zkušeností a dovedností pro život. Projekty mohou být různé, ale vždy musí být zaměřeny směrem „ven“ – na podporu komunity, v níž mladí lidé žijí.

Program je součástí celosvětové iniciativy, kterou společně zaštiťuje společnost NOKIA a nadace International Youth Foundation (IYF) a která od roku 2000 pomohla stovkám tisíc mladých lidí ve více než 20 zemích světa. V České republice programu funguje od roku 2002 jako společná aktivita Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) a společnosti NOKIA.

Na projekty mladých lidí je v roce 2008 vyhrazena částka ve výši 3 milionů Kč. Aby dobrovolníci získali na svůj projekt až 50 000 Kč, musí se zaměřit na zlepšení svého okolí, komunity, v níž žijí. A je jedno, jestli svou energii věnují do projektů na ochranu životního prostředí, pomoc handicapovanému spolužákovi nebo třeba rozvoj kultury. Kromě finančních prostředků na realizaci projektů absolvují mladí lidé, jejichž projekty získají finanční podporu, také několikadenní školení, kde se naučí, jak své projekty řídit, komunikovat v rámci projektového týmu a mnoho dalšího.

Zájemci o účast v programu z řad mládeže musí svůj projekt přihlásit nejpozději do 30. června 2008. Poté bude následovat vyhodnocení projektových návrhů. Realizace projektů, kterým bude udělena finanční podpora, bude probíhat od září 2008 do března 2009. Veškeré informace o účasti v programu včetně formuláře přihlášky projektu (žádosti o grant) jsou k dispozici na www.pripojse.cz.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...