Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Do Plzně se sjede 2.300 skautů z Čech i zahraničí na Klíč 2008

Přes 2.300 skautů z celé republiky, ale i z Polska, Německa, Ruska a Nizozemí se sjede na několik dní do Plzně. Čeká je navazování kontaktů ale i mnoho zábavných aktivit, jako třeba bungee…

  • Publikováno: 24. 04. 2008

4. do 4. 5. akce s názvem Klíč 2008…

„Na klíč jedu, protože je to pro mě něco nového. Těším se na suprový program a také na to, že poznám nové kamarády nejen z Čech,“ uvedl 15letý Filip z Prahy. „A právě přátelství, která děti během několika dnů v Plzni navážou je to, co jim zůstává na celý život,“ doplnil Jan Žáček, tiskový mluvčí skautů.

Účastníci Klíče budou moci zkusit různé aktivity od bungee runningu, přes lakros, lezeckou stěnu nebo hry zaměřené na teamovou spolupráci. Během Klíče také ale budou moci zavítat do různých míst Plzně a podívat se například do zoo, historického podzemí nebo do muzea strašidel.

Program na Klíči je připraven podle Nového programu, který skauti nedávno představili. Jde o inovaci programu, do které jsou zapojeny například moderní pedagogické metody kompetencí. Nový program nabízí dětem atraktivní aktivity, ale to k čemu směřuje je stále stejné. „Cílem Nového programu je mimo jiné zvládnutí základních předpokladů moderní společnosti. Tedy schopnost komunikovat, vyhledávat informace, řešit problémy i krizové situace, spolupracovat s druhými a být k nim loajální,“ dodal Žáček.

Pro veřejnost skauti připravili akci Barevný skauting. Ten nabídne veřejnosti o víkendu 2. – 3. května různé aktivity v Plzni na Náměstí Republiky a Zoologické zahradě. Rodiče tak můžou přijít s dětmi a vyzkoušet si různé aktivity.

Klíč – národní skautské jamboree se bude konat od 30. 4. do 4. 5. v okolí borské přehrady. Záštitu nad národní jamboree Klíč 2008 přijal ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg, hejtman Plzeňského kraje MUDr. Petr Zimmermann a herec Jiří Suchý.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...