Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Co v průvodcích nebývá

Poznejte Prahu z té zábavnější stránky! Tři díly netradičního průvodce Prahou.

  • Publikováno: 18. 01. 2007
  • Autor: Stanislava Jarolímková

Víte co je shazování poledne? Že čeští panovníci nesídlili pouze na Pražském hradě? Jak skončil první zápas Sparty a Slavie? Źe pražské metro mohlo jezdit už v 19. století? Proč chtěl Karel IV setnout hlavu jednomu ze svých synů? Že ve Všeobecné nemocnici směli lékaři fyzicky trestat ošetřovatele? Jak to bylo s hnízděním čápů na Týnském chrámu? Že rostly pomeranče na místě, kde dnes stojí Slovanský dům? Proč Pražané začali pěstovat pivoňky? Kde bydlela teta Jana Žižky? Jak dříve vypadaly přijímací zkoušky na Karlovu univerzitu? Že se na Václavském náměstí lyžovalo? Víte, že největším náměstím v Praze je dnešní Karlovo náměstí, které je zároveň největším v celé České republice? Které zvíře bylo jako první darované pro pražskou zoo? Kdy a při jaké příležitosti uslyšíte zvonit slavné zvony z katedrály sv. Víta? Jak velká měla být původně Invalidovna? Víte, kde stával kostel, který neměl vlastní střechu? Proč tři zvony Loretánské zvonkohry nezvoní?

Zajímavosti z historie jednotlivých částí Prahy mají i svá slavná „NEJ“.Součástí historie Prahy jsou nejen paláce, kostely či umělecká díla, ale i další zajímavosti. Na tyto otázky a mnohé další vám odpoví tyto knížky.

 

 


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr
Reklama


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...