Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Táboření v tee-pee od 6. do 20. července 2024

Z pohádky do pohádky

zaklina_ii_22_20230728_1850984874.jpg

Tábor se koná v malebném údolí potoka Halda uprostřed krásných lesů Tišnovska a je určen pro 9 až 15leté děti, které mají chuť zažít opravdové táboření v přírodě mimo civilizaci a vyzkoušet si spaní v indiánských stanech zvaných tee-pee.

Pro letošní 35. ročník si připravil Tábornický klub Rawen Brno z České tábornické unie (ČTU) další zajímavou celotáborovou hru, která i přes svůj pohádkový název určitě přinese spoustu dobrodružství a skvělou zábavu i starším dětem. 🙂 Na táboře se naučí spoustu tábornických dovedností, zahrají si hry v lese i na louce. Čeká je i celodenní výlet, nejrůznější soutěže, tvoření a v neposlední řadě večerní posezení s písničkami u táboráku. Děti si na našich táborech nejen hrají, ale mají své povinnosti – noční hlídky, služby v kuchyni, starají se o udržování čistoty tábořiště apod. Účastníci tábora jsou rozděleny do 4 oddílů. Oddíly jsou ubytovány v tee-pee stanech s ohništěm. Děti spí na dřevěných postelích (palandách) na vlastních karimatkách, ve vlastních spacácích. Strava je připravována v táborové srubové kuchyni a děti se podílejí na jeho přípravě. Jídlo je zajištěno 5x denně, pitný režim je zajištěn. Na tábořišti není zavedena elektřina a pitná voda se dováží.

Tento typ táboření je sice náročnější, ale těm, kteří ho zvládnou, přináší nezapomenutelné zážitky ze společného bydlení v tee-pee a z těsnějšího sepětí s přírodou, než je tomu v táborech chatkových se stravou připravovanou profesionálními kuchaři. Jedná se o opravdu přírodní tábor \\\\“skautského typu\\\\“. Z tohoto důvodu je určený zejména již trochu starším a samostatnějším dětem od 9 let.

O děti se starají zkušení vedoucí, většinou naši odchovanci, kteří splňují všechny předepsané kvalifikační předpoklady pro práci s dětmi a během roku si neustále zvyšují kvalifikaci na kurzech pořádaných Českou tábornickou unií.

Na našem webu  www.tkrawen.cz  najdete informace o tábornickém klubu, jeho vedoucích, fotografie z předchozích akcí a další informace.

  • Typ ubytování: Tee-pee

Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...