Přidat inzerci

Facebook

Navigace


www.nakonich.cz

Letní jezdecký tábor

pohled na tábor

Již 26. ročník letního jezdeckého tábora pro děti. Každodenní výuka jízdy na koni. K dispozici 12 koní připravovaných pro práci s dětmi, krásné prostředí uprostřed lesů. Celodenní hry, zábava a aktivity s koňmi.

Tábor na Vysočině je určen pro jezdce ve věku minimálně 9 let, kterým nevadí pobyt v čisté přírodě bez elektřiny a jiných civilizačních vymožeností. Není potřeba umět rozdělat oheň bez pomoci sirek, stačí zvládat samostatně základní hygienu, zavázat si tkaničky a umět hodiny. Není potřeba mít předchozí jezdecké zkušenosti, na tábor můžou i úplní začátečníci.

Areál tábora je ukryt v lesích mezi obcemi Strážek, Mirošov a Moravec na krásné louce. Na tábořišti stojí dva pravé kanadské sruby, které slouží jako kuchyně a zázemí pro vedoucí. Dále je tu jídelna, menší sruby sloužící k ubytování a indiánská tee-pee. Pod loukou protéká řeka Bobrůvka, kde je možné se osvěžit a nedaleko je rybník Piknůsek. Koně mají zajištěné ustájení ve 14 boxech a velký travnatý výběh. Pod lesem je ohrazená písková jízdárna a kruhová ohrada.

Tábor v Řícmanicích bude pro děti ve věku minimálně 7 let. Je určený jak pro zkušenější táborníky či jezdce, ale i pro děti, které ještě nikdy netábořili, nebo nemají zkušenosti s jízdou na koni.

Areál jezdecké školy se nachází na kraji lesa mezi obcemi Řícmanice a Bílovice nad Svitavou. Popis cesty najdete na webu ve složce „kontakty“. Areál je stavěný přímo pro potřeby jezdecké školy. Stáje jsou zastřešené a dobře prosvětlené se 13 prostornými boxy a širokou uličkou, klubovna s kuchyňkou, krbem a novou promítačkou s velkým plátnem, kde dětem promítáme teorii (prezentace, ukázky). Je zde i šatna, sprcha, wc. Pro účely tábora využíváme prostory lesní školky Šemíček, kde je klubovnička s kuchyňkou, zastřešená terasa, hřiště a velká vybavená jurta. Dále je v areálu mycí box pro koně, kruhovka a jízdárna (30×60 metrů), vše je osvětlené, takže se dá jezdit i za tmy.

  1.     Turnus:      14.7. – 20.7.        – Vysočina 
  2.     Turnus:      21.7. – 27.7.        – Vysočina
  3.     Turnus:      4.8. – 10.8.          – Řícmanice 
  4.     Turnus:      11.8. – 17.8.        – Řícmanice 

Jezdecký výcvik probíhá na dvanácti spolehlivých školních koních využívaných v jezdecké škole, pod vedením zkušených instruktorů, kteří mají dlouholeté zkušenosti s prací s dětmi i koňmi přímo v naší jezdecké škole. Výcvik vede kvalifikovaný instruktor s licencí a cvičitelským průkazem. Děti jsou rozdělení do 3 skupin, podle jezdecké pokročilosti.

– Začátečníci mají každý svého koně, případně i vodiče, který jim pomáhá při přípravě a vede koně. Začátečníci se nejdříve naučí, jak si koně připravit (čištění, sedlání), potom se na lonži seznámí se základními chody koně, osvojí si správný sed a naučí se koně ovládat. Na jízdárně si na svém koni vše procvičí a zdokonalí.

– Pokročilí jezdci jezdí samostatně, podle pokročilosti se věnují jízdárenským cvikům, základům skákání, přirozené komunikaci a podobně. Kromě jízdárenského výcviku se jezdí i na vyjížďky do okolních lesů-začátečníci s vodiči, děti si vyzkouší i jízdu bez sedla a protáhnout při voltižním cvičení na lonži.

Na táboře jsou kvalifikovaní zdravotníci.

 

  Program tábora:

Začátek je vždy v neděli odpoledne. Po příjezdu jsou děti rozděleni do 3 skupin podle věku a jezdecké pokročilosti (předvedení jezdeckého umění či neumění na jízdárně). Po ubytování se děti seznámí s chodem tábora a se všemi táborovými pomocníky – dvounohými i čtyřnohými. Večer je úvodní táborák, hry apod. Další dny probíhá program již po skupinách – každá skupina má denně 3 programy po 90ti minutách:

jezdecký výcvik: příprava koně, jízdárna, vyjížďky, lonž.

služba u koní: pomoc při čištění stájí a výběhů, krmení apod.

táborový program: Na každý den je připravený speciální program – naučné procházky po okolí, rukodělné výrobky, indiánský program se spoustou zajímavostí a mnoho dalšího.

Po poledním klidu je hodina věnovaná teoretické přípravě – rozděleno podle pokročilosti, kde se jezdci seznámí se základy péče o koně, s jezdeckou výstrojí, různými plemeny koní, ukázky přirozené komunikace na jízdárně apod.

Večerní program je společný – táborák, noční bojové hry, proslulé stezky odvahy, soutěže, zábavné hry s koňským motivem apod.

Tábor je ukončen praktickou i teoretickou zkouškou z jezdectví formou závodů v různých disciplínách, kde děti mohou vyhrát různé ceny. Tábor končí v sobotu dopoledne.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...