Přidat inzerci

Facebook

Navigace


TZ VESMÍR Bolatice

gallery-dsc05815.jpg

Základní informaceTuristická základna se nachází v obci Bolatice (16 km od Opavy, 18 km od Ostravy). Bolatice mají i s přilehlou osadou Borová zhruba 4500 obyvatel.Do Bolatic je možno se dopravit jak autobusovou, tak i vlakovou dopravou....

Základní informace

Turistická základna se nachází v obci Bolatice (16 km od Opavy, 18 km od Ostravy). Bolatice mají i s přilehlou osadou Borová zhruba 4500 obyvatel.

Do Bolatic je možno se dopravit jak autobusovou, tak i vlakovou dopravou. Náročnější (a hlavně bohatší) kolektivy mohou využít i letiště v Zábřehu u Dolního Benešova vzdálené od Bolatic 3 km, popř. v Mošnově /cca 50 km/

Je to bývalá stará škola, zrekonstruovaná v letech 1993 – 95 na sídlo skupiny Vesmír a současně na ubytovnu s kapacitou 38 lůžek, zejména pro potřeby dětských kolektivů, ale i turistů, vyznavačů cykloturistiky, sportovní soustředění aj.

Na základně naleznete tyto prostory: jeden pokoj se šesti lůžky, tři pokoje po osmi lůžkách, pokoj vedoucích s ložnicí /8 lůžek/, umývárny, sprchy a WC odděleně, jak pro holky, tak i po kluky, hernu,  stylovou jídelnu s krbem a kompletně vybavenou moderní kuchyň. Pro úklid slouží vybavení v úklidové komůrce.

Pro účely naší skupiny se zde nachází ještě dvě klubovny, kancelář, vnitřní a venkovní sklad

Podlahy na celé základně, vyjma kuchyně a sociálních zařízení /keramická dlažba/, jsou tvořeny zátěžovými koberci. Ve většině místností jsou na zdech nalepeny i kobercové sokly.

Ve venkovních prostorech lze k relaxaci a hrám využít stylovou zastřešenou pergolu s krbem, houpačku, posezení a v neposlední řadě originální amfiteátr s ohništěm.

Spát je možno ve vlastních spacích pytlích, popř. poskytujeme za jednorázovou cenu 100 Kč polštáře a peřiny s povlečením.

Pro účely vaření si je možno pronajmout kuchyň nebo objednat plnou penzi či polopenzi. V lednu 2014 byla provedena generální rekonstrukce celé kuchyně a tak se nyní pyšníme opravdu moderním koutkem, kde vařit je opravdu radost. Počátkem roku byly modernizovány všechny ložnice, kde byly provedeny nové podlahy a pokoje byly vybaveny zcela novým nábytkem.

Veškeré nákupy lze realizovat přímo v obci, kde naleznete mimo velkého obchodního domu i mnoho menších obchůdků, včetně pekárny. Nejbližší, dobře zásobený obchůdek, sousedí přímo se základnou. Starší návštěvníci jistě uvítají pohostinství Pod kostelem, přímo naproti ubytovny.

Výhodou naší základny je čistota, vybavení na vysoké úrovni, více než rozumné ceny a v neposlední řadě vstřícnost naší členské základny ke všem, kteří nás navštíví.

Za zmínku jistě stojí fakt, že obec Bolatice, byla nejen za svoji krásu, ale i ostatní důležité faktory, v posledních letech dvakrát oceněna jako „Obec roku“ ze severní a střední Moravu. K tomuto ocenění jistě nemalou měrou přispěla i obsáhlá činnost a aktivita naší skupiny Vesmír.

Závěrem chci konstatovat, že základnu si z velké části budovali členové naší skupiny sami a nebude nadsazené, když budu konstatovat, že ve své cenové kategorii patří k nejkrásnějším nejen v regionu, ale v celé republice.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...