Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Tábor je v délce 14 dnů

BUNKRÁK 2024 S.A.S. Afrika-Evropa 1941-1945

viber_image_2023-07-13_13-45-05-106.jpg

BUNKRÁK je military airsoftový dětský tábor zaměřený na historické vojenské akce nebo jednotky. V roce 2024 budou tématem tábora boje druhé světové války v Africe a Evropě z pohledu jednotky britské armády S.A.S.

S.A.S vznikla jako skupina dobrovolníků, vesměs bývalých příslušníků britských commandos, sestavená poručíkem skotské gardy Davidem Stirlingem. Tato jednotka měla působit v severní Africe, kde měla provádět výsadky za linií fronty a přepadat nacistická letiště. Název SAS vznikl poněkud kuriózním způsobem: britská tajná služba se snažila přesvědčit Němce, že se v Africe nachází velká výsadková jednotka, a proto byla Stirlingova skupina nazvána velkolepým“Oddíl L 11. brigády zvláštní letecké služby ’L‘ Detachment, SAS Brigade). Odtud se vžil název SAS. Po prvním neúspěchu změnila jednotka taktiku, začala používat místo vzdušných výsadků silně ozbrojené džípy a stala se pravou pohromou pro německá a italská letiště (do ledna 1943 přesáhl počet zničených letadel 250, a to se zanedbatelnými ztrátami na straně SAS). V roce 1944 se jednotka SAS (pod kterou byly v průběhu války začleňovány další skupiny dobrovolníků) zúčastnila invaze do Francie, později se až do konce války podílela na řadě dalších operací. Během 2. světové války sloužilo v SAS postupně kolem 2500 mužů.

Program tábora je rozdělen do několika částí, výcviku jednotky, jednotlivých historických bojových misí jednotky jak na severu Afriky, tak v Evropě (Itálie a Francie) a závěrečná bojová mise z konce II. světové války v Evropě. Jednotlivé bojové mise budou inspirovány skutečnými boji S.A.S. Bojové mise trvají celý den a někdy i v noci. V rámci bojové mise jsou děti velmi podrobně seznámeny s kompletním historickým kontextem bojové akce kdy se odehrála, jaké jednotky v ní bojovaly, kde bylo bojiště a jak probíhala a díky čemu se podařilo vítězné straně vyhrát. Pokud to jde je v předvečer akce promítnut dokument nebo film k této akci. Ráno v den akce probíhá seznámení se podrobnostmi k akci.

V průběhu tábora budou děti plnit vojenské specializace zaměřené na podporu jednotek, jako je příprava stravy, průzkumník, odstřelovač, táborník, maskování apod. Součástí tábora jsou též výpravy s přespáním mimo tábor.  

Na táboře vás budou čekat mnohá překvapení, zajímavá setkání s odborníky na tuto jednotku, kluby vojenské historie, ukázky zbraní a techniky, které jsou pro tuto jednotku příznačné, přednášky, videoprezentace a další akce.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...