Přidat inzerci

Facebook

Navigace


vodácká skupina Šán

detail-jesterka-a-certik.jpg

Skupinu dohromady pravidelně navštěvuje přes 120 dětí ve věku od 8 do 15 let, o které se stará 45-ti členný kolektiv vedoucích. Každý oddíl pořádá pravidelné výlety a výjezdy na vodu, v zimě lyžařské výcviky na horách, eskymování v kajac...

Skupinu dohromady pravidelně navštěvuje přes 120 dětí ve věku od 8 do 15 let, o které se stará 45-ti členný kolektiv vedoucích. Každý oddíl pořádá pravidelné výlety a výjezdy na vodu, v zimě lyžařské výcviky na horách, eskymování v kajacích v bazénu v Suchdole. Pořádáme dva turnusy letních vodáckých táborů na ostrově ŠÁN, jeden turnus tábora zaměřeného na historii a rukodělné činnosti a desetidenní putovní tábor.

Jezdíme na devítikanoích vlastní výroby, kajacích i singlovkách.

Program je naplňován jak při pravidelných schůzkách v naší loděnici, tak při víkendových akcích se splouváním českých řek, říček a potoků, doplněný o turistické a cyklistické výlety. V zimě pak pořádáme pěší a lyžařskou turistiku, opravujeme a připravujeme lodě a vodáckou výbavu na novou sezónu. Vyvrcholením celoroční činnosti je skupinou pořádaný letní vodácký tábor a puťák po některé z českých nebo i zahraničních řek.

Všichni „velcí“ (dospělí) se práci s dětmi věnují ve svém volném čase, skupina nemá jediného placeného pracovníka. Přesto se skupina nadále rozvíjí a rozrůstá. Starší 15-ti let absolvují intenzivní vodácký a turistický výcvik, doplněný specializovanými odbornými zkouškami. Současně jsou připravováni na práci s dětmi a vedení svého budoucího oddílu.

Cílem skupiny je výchova dětí k samostatnosti a všestrannosti a to v duchu dávné řecké myšlenky harmonie těla i ducha. Plavbami na vícemístné lodi – devítikánoi – nahrazující dosloužilé dřevěné pramice, zůstal ve vodácké partě tak osvědčený princip lodě přátelství, který stmeluje účinný kolektiv a vyvíjí mezilidské vztahy. Tomu je podřízen celý výchovný systém a program, který by měl vést k vyváženému rozvoji osobnosti dítěte.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...