Přidat inzerci

Facebook

Navigace


Poutníci

detail-008.jpg

Už jste potkali někde v lese nebo i na ulici člověka v kostýmu, který rozhodně nepatřil do našeho času? Stavěli jste někdy hliněnou pec v přírodě a vypalovali jste v ní věci, co jste z hlíny vytvořili? Stali jste se o prázdninách indiány...

Už jste potkali někde v lese nebo i na ulici člověka v kostýmu, který rozhodně nepatřil do našeho času? Stavěli jste někdy hliněnou pec v přírodě a vypalovali jste v ní věci, co jste z hlíny vytvořili? Stali jste se o prázdninách indiány, ale i poutníky v čase? Putovali jste s Odysseem, s praotcem Čechem na Říp, letěli jste vesmírem? Viděli jste někdy Golema a mohli ho oživit a dotknout se ho? Zažili jste cestu lesem, kde byly bludičky, vlkodlak a jiné bytosti? Ocitli jste se někdy v Atlantidě a poznávali na vlastní oči její příběh? Rozdělávali jste oheň pomocí tří sirek do minuty? Pokud na většinu otázek odpovíte ne, co vám brání zkusit to všechno zažít „naživo“?

Náš program je celoroční a zcela dobrovolný. Každý se účastní akcí dle svých možností. Věřte, že jich je spousta!

PŘIHLÁŠKA DO ODDÍLU:

http://poutnici.desitka.cz/dokumenty/29/ – vytiskni, vyplň a přines na jakoukoli schůzku či výpravu. Nemáš tiskárnu? Nevadí, řeni si o přihlášku osobně nebo mailem.

Schůzky

Zde se věnujeme rozmanitým aktivitám. Ať už je to pohybová, logická či kreativní činnost. Na schůzkách se taktéž učíme poznávat a chránit naši přírodu jak logickým (tj. učebním, kdy se dozvíme co je jaká rostlina a jak vypadá jaké zvíře) způsobem, tak i citem (na schůzkách teorie a získání povědomí, na výpravách konverze do praxe).

Občas se konají i netradiční schůzky jako třeba Mikulášská, bruslení, apod.

Kde: Norská 16, Praha 10 (blízko zastávky Ruská či Tolstého)

Kdy: středy od 16:30 do 18:30

Výpravy

Na výpravě hrajeme zážitkové hry v přírodě, nebo ve městě, které člověk jinde nemá šanci zažít. Taktéž občas vyrážíme na jednodenní akce, které jsou typu výstav, návštěv hradů, Muzejních nocí, nebo třeba Libušínské bitvy.

Náplní víkendových výprav jsou hry zaobalené takzvanou celoroční hrou, jednolitým příběhem, který se váže na jednotlivé hry a prostupuje celým rokem. Tato celoroční hra vyvrcholí na táboře.

Občas také uspořádáme zvláštní akce, jako třeba lyžo-bobo výpravy, závod 24 hodin na koloběžce, nebo třeba Poutnický Top Gear.

Občasně pořádáme akce pro starší děti (tzv. Seniory), jako třeba Mayskou psychoakci.

Na výpravách spíme buď ve srubech, které patří jiným oddílům, případně mládežnickým organizacím, ve stanech, nebo v naší základně, kam jezdíme na tábor.

Letní tábor

Jezdíme každoročně na místo naší základny v podobě obrovského srubu – do Zátoky pláňat. Spíme v podsadových stanech, na stožáru nám vlaje vlajka našeho oddílu a užíváme si pohodu.

Na táboře většinou vrcholí celoroční hra a končí i celý poutnický rok. Hrajeme zde hry, které jsou pro větší počet hráčů a celá akce je vůbec jednou z nejlepších v celém roce.

Tábor pořádáme v polovině prázdnin a trvá celých dnů. Cena se pohybuje od 2600 do 2900 Kč.

JAK K NÁM?

3 jednoduché kroky:

1.  Napiš na email

oddilpoutnici@gmail.com že bys k nám rád chodil/a.

2.  Přijď na kteroukoli schůzku. Scházíme se každou středu v 16:30 před klubovnou. Schůzka končí v 18:30. Napoprvé dej raději ale vědět předem, třeba budeme zrovna na nějakém jiném místě (např. nedaleký bazén). Nebo pojeď rovnou na výpravu.

3.  Popros vedoucí o přihlášku do oddílu, tu vyplň a přines ji. Také si ji můžeš vytisknout na našem oddílovém webu.

Choď na schůzky, jezdi na výpravy a hlavně na tábor!

V ČEM JSME JINÍ NEŽ BĚŽNÉ KROUŽKY?

Není zcela jednoduché na tuto otázku odpovědět člověku, který oddílem neprošel. Jisté je však to, že pokud dítě chodí pravidelně do dobrého oddílu, za rok rodič pozná velký posun.

Oproti sportovním kolektivům a jiným kroužkům máme možnost s dětmi strávit mnohem více času v nedomácím prostředí a pracovat s nimi. Jako kolektiv máme normy, které se všichni naučí akceptovat a v běžném životě se jimi pak také řídí (nápomocnost, čestnost, nebýt vulgární). Dále se díky různorodým aktivitám rozvíjí všechny složky dítěte a ne pouze jedna (keramika = tvořivost).

Z dítěte se může postupem času vypracovat vedoucí a „hrát si“ dál. Zde opět zoceluje další schopnosti jako např. organizaci, trpělivost, toleranci, rétoriku.


Asociace dětské rekreace ADAM.cz Česká rada dětí a mládeže Ekopobyt Hry a hlavolamy Mravenec CK topinka Trapsavec Think Creative Pionýr


Prosím čekejte, tato akce může chvilku trvat...